dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak dobrze ustawić piec na lato ?

    Witam
    Doradzi ktoś w zmianie ustawień co by się trochę lepiej ekogroszek dopalał ?
    Ogólnie te ustawienia na lato rok temu zdały egzamin i teraz na początku tez dawały rade, tylko przyszła nowa dostawa ekogroszku tej samej firmy te same parametry, ale jednak cos mi sie nie dopala.
    Kocioł Eko 5 firmy Anjas 19kw (chociaż podajnik i dmuchawy chyba sa firmy stalkot), sterownik negros.
    Ustawienia na lato:
    Czas podawania 18s, czas miedzy podawaniem 1m 05, krotnosc podawania 6 (zima 4), czas przedmuchu 10s (zima 20), czas pomiędzy przedmuchem 10m, obroty dmuchawy 35%, obroty w stanie nadzoru 30% (zima 40%).
    Najwięcej niedopałów znajduje się na samym przodzie pieca za paleniskiem (retorta?), z tyłu niby jest lepiej chociaż czasami robią się większe spieki ale raczej sie wypala w miarę. Oprócz sporej liczby niedopałów jak sie wybiera popiół to również znajduje sie sporo sadzy wymieszanej z tymi niedopałami, wiec pewnie opał do du, ale może ktoś ma jakiś pomysł który chętnie przeczytam bo ja to laik jestem .
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Batwam ; 10-07-2021 o 11:58

  2. #2

    Domyślnie

    zrobiłem update posta bo wtedy coś mi ucięło wiadomość

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Batwam Zobacz post
    prócz sporej liczby niedopałów jak sie wybiera popiół to również znajduje sie sporo sadzy wymieszanej z tymi niedopałami
    Nic dziwnego. Na początek zmniejsz czas podawania na 5 sek.

  4. #4

    Domyślnie

    Ok poszedłem ta droga, chociaż narazie obniżyłem czas podawania z 18 na 13s ale już widzę jest jeden plus zdecydowanie mniej się dymi w piecu, wcześniej jak te dolne drzwiczki otwierałem to dużo dymu wychodziło. No i powietrze w kotłowni jakieś świeższe się zrobiło .

  5. #5

    Domyślnie

    Te czasy podawania, to masakra.
    Jest lato.
    Nawet przy dużych mrozach, to zdecydowanie za długi czas.
    Jaki masz dom, że potrzebny tak duży kocioł?
    Pytam z ciekawości.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Policz sobie ile ten kocioł spali Ci węgla latem i porównaj sobie z kosztami grzania wody prądem.
    Może ta kalkulacja rozwiąże Ci problem grzania wody latem.

    Zawsze kupowałem opał na zapas, ale parę lat temu skończył mi się dokładnie przed latem. Kupiłem za 100 zł węgiel do grzania wody i myślałem, że wystarczy, ale szybko się skończył, więc znowu dokupiłem za 100. W kolejnym roku już wkręciłem grzałkę do bojlera i tak problem sie rozwiązał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony