dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Działka bez dróg wewnętrznych

    Witam serdecznie.
    Jestem tu nowy. Szukałem gdzie mógłbym zamieścić poniższe pytanie, ale niestety nie znalazłem. Jeśli dubluję temat to przepraszam.
    Mam okazję kupić działkę budowlaną z wydanymi warunkami zabudowy: teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. W granicach działki jest kanalizacja i prąd. Ponoć gmina ma w planie doprowadzić wodę w 2023 roku. Działka jest częścią dużego terenu na którym osoba prywatna(sprzedawca „mojej” działki)ma w planie stworzyć 40 działek. Widziałem już plan z podziałem działek i dróg wewnętrznych. Działka, którą jestem zainteresowany jest jedną z większych i dwoma bokami przylega do planowanych w przyszłości dróg. Działki są na terenie Parku Krajobrazowego.
    Mam wobec tego pytania:
    1. Na czyich barkach spoczywa budowa dróg wewnętrznych osiedlowych?
    2. Jeśli nabywcy działek musieliby sami zbudować drogi to w jaki sposób dzielone są koszty budowy?
    3. Kto musi pokrywać koszty ich utrzymania(odśnieżania, sprzątania itd.) w przyszłości?
    4. Czy Gmina ma obowiązek doprowadzić wodę? Jeśli tak to w jakim czasie?
    5. Czy na terenie Parku Krajobrazowego mogą występować graniczenia pomimo tego, że w Warunkach Zabudowy tych działek jest wszystko w miarę jasno sprecyzowane?

    Nie znam się, więc pytam. Z góry dziękuję za mądre, normalne odpowiedzi.

    Pozdrawiam, Adam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. zwykle nabywców
    2. wg. udziałów w drodze
    3. j.w., chyba, że się uda wcisnąć drogi gminie w darowiźnie (ale rzadko która gmina chce)
    4. Nie
    5. obowiązuje też plan ochrony - akt prawa miejscowego, ale powinien
    być uwzględniony w WZ

  3. #3

    Domyślnie

    Tak w ogole to ta "twoja" działka jest jużwydzielona? Jesli nie to jak zamierasz ją kupić? Podział geodezyjny na działki tzw. budowlane nie odbędzie się jeśli do każdej z tych działek nie bedzie wyznaczona droga dojazdowa. Jak twoja działka jest wydzielona, ma swoj numer i KW oraz sprzedajacy sprzedaje też udział w drodze to możesz kupować. Z drogą prywatną to jest tak że za wszystko odpowiadasz sam i za wszystko placisz sam. Jak będziesz chciał budować to będziesz musiał utwardzić a wczesniej najlepiej doprowadzić pod nią media. Nikt ci pewnie za to pozniej nie odda (kolejni nabywcy dalszych działek).

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

    Działki są już wydzielone, dla połowy z nich zostało wydane WZ. Kanalizacja i prąd są w działce. Odnośnie wody słyszałem od kilku osób, że Gmina ma ustawowy obowiązek doprowadzić wodę do działek. Działki leżą 50-400 metrów od granicy administracyjnej miasta(dużego osiedla na którym miasto wybudowało całą infrastrukturę; grunty należały do miasta). Działki zaliczają się do wsi pomimo tego, że wieś właściwa jest ponad 1,5 km dalej. Tylko nie wiem czy Gmina miałaby interes w budowie działek dla ludzi tam mieszkających.. W sumie ściągnie z nich podatki, powiększy się liczba mieszkańców, ale koszty jakie poniosłaby Gmina byłyby być może niewspółmierne do ewentualnych korzyści..
    Jeszcze jedno: nabywca działki otrzymuje wraz z działką udziały w drogach w wysokości 1/40. Czyli musiałbym obowiązkowo partycypować w budowie dróg, po których w ogóle bym nie jeździł? Moja działka położona jest na początku, dalej zapanowane drogi odbiegają w boki.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam2021 Zobacz post
    . Odnośnie wody słyszałem od kilku osób, że Gmina ma ustawowy obowiązek doprowadzić wodę do działek.
    Gmina nie żadnego obowiązku doprowadzić wodę do działki/działek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony