dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Solidne gniazdka I łączniki

    Szukam solidnych gniazdek i łączników.
    Firma simon to dobry wybór? Szukam czegoś prostokątnego i prostego w stylu nowoczesnym.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Berker Kwadrat
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    potwierdzam, breker ma jeszcze fajne mechanizmy z przyjemnym klikiem. Poza tym mam Schneider Asfora - fajne proste i tanie, ale kolor nie jest trwały. Na zewnątrz z czarnej ramki kolor schodzi po 1 roku. Wewnątrz domu są ok póki co po 3 latach.
    Jeszcze Ospel Sonata, z plusów to może design. Nic ponad to.
    Berker K1 droższy ale przyjemny w użytkowaniu. Nawet żona je chwali.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie Berker 10 lat na zewnątrz zwykły włącznik i po przyniesieniu do domu - nic się nie przebarwiło po oczyszczeniu równie biały jak te wewnątrz(czyściłem mleczkiem Cif)
    Plastik jest - taki ceramiczny nie tłuści się , nie przebarwia, ale nie jest też osprzęt tani , dostępny w 100% w sieci poza nią tylko na zamówienie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Berker Kwadrat
    Podobają mi się. Ale nie mogę znaleźć w tej serii szklanych czarnych ramek i przycisków. Będą pasowały z innej serii?

    Potrzebował bym też białe oprawy schodowe. Ktoś coś poleci ?

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    A ta seria nie ma czasem zaokrąglonymi ramek? Ciezko to zobaczyć na zdjęciach w Internecie. Chciał bym żeby była całkowicie płaska.

    Albo coś takiego https://static.kb.pl/media/uploads/m...lektryczne.jpg

    Berker ma w ofercie coś takiego ?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuzzzz Zobacz post
    Podobają mi się. Ale nie mogę znaleźć w tej serii szklanych czarnych ramek i przycisków. Będą pasowały z innej serii?
    Ja mam też Berker Kwadrat i jestem zadowolony.
    Jeśli szukasz szklanych to zobacz serię Berker b7.

  9. #9

    Domyślnie

    Gira E2, F100?
    Nie mam konkretnie tego osprzętu, ale gniazda i łączniki mam Giry. Mogę polecić, jestem zadowolony. Klasa.

  10. #10

    Domyślnie

    Padł wybór na berker q3.
    Mam też gniazdka na elewacji. Elewacja jest wykonana z 20cm styropianu.
    Na elewacji muszę użyć inne puszki i gniazdka?

    Czy wystarczy zwykłą puszkę osądzić za pomocą kleju + Kołnierz uszczelniający do bryzgoszczelnych
    mechanizmó+ P44 Płytka czołowa + IP44 Ramka 1-krotna z uszczelką

  11. #11

    Domyślnie

    Czy ogólnie wszystkie te gniazdka i łączniki różnych serii Berker są bardzo dobre jakościowo?

    B.Kwadrat - chyba najczęściej tu polecany - dlaczego? Tańszy niż pozostałe serie?
    Q.1
    Q.3
    Q.7
    B.3
    B.7
    K.1
    K.5

    I jak się ma do tego Hager Lumina polecany przez sprzedawcę jako o połowę tańszy niż B.Kwadrat.
    Nie wiem, czy to prawda.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    U siebie dałem Ospel Sonata. Jestem zadowolony z jakości: spore kawałki miedzi, montaż na śrubki lub motylki, motylki spięte z tyłu gumką recepturką. Klawisze dostały kilka razy śrubokrętem przy wyciąganiu i nie ma śladu. Spadł też raz, nastąpiłem na niego i przejechałem po betonie. Nic się nie stało. Jestem zachwycony

    Cena też ok. Poza tym produkt Polski . Elif pisała że ma u siebie serię As i jest tragedia.

  13. #13

    Domyślnie

    Wybrałem Berker B Kwadrat, ale przy montażu wychodzi zonk.
    Otóż okazuje się, że nie da się zainstalować gniazd podwójnych w sąsiedztwie innych puszek..
    Czyli np. dwa gniazda podwójne obok siebie są wykluczone, no chyba że już na etapie wiercenia pod puszki byłaby zachowana odpowiednia odległość między puszkami. Wynika to z tego, że "zaślepki" (nie wiem czy tak się to nazywa) mają już w sobie ramkę.
    Czyli teraz trzeba chyba zmienić wszystkie mechanizmy podwójne na pojedyncze, jeśli gniazdo występuje w grupie z innymi. Jeśli jest samodzielne, to wszystko OK.
    Zgadza się?

  14. #14

    Domyślnie

    OK, już wiem.
    Taka przestroga: gniazdo o symbolu 5361838989 jest gniazdem niemodułowym, czyli da się je zainstalować tylko samodzielnie, a nie w szeregu z innymi.
    Niestety Berker odchodzi od podwójnych gniazd modułowych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony