dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie Żele wypoziomowane dno wykopu zalane betonem

    Cholera
    Beton już jechał , kiedy kończyły się prace ziemne pod gospodarczy 3x6
    Wykop w glinie , zbrojenie , całość zalana betonem
    Szerokość ławy 70cm
    Ława wylana do gruntu
    Grunt krzywy (Poziom)
    Minimalny poziom betonu 40 cm , koparka zgubiła głębokość
    Raz jest głęboko na 60 raz na 40
    Heh
    Da radę na tym coś postawić ?
    Już zalane
    Lekka konstrukcja drewniana po skończeniu ściany fundamentowet?
    Przy takich różnicach mam wątpliwość czy można murować
    Pewnie przesozonuje aż osiądzie cały fundament

  2. #2

    Domyślnie

    Ja nie widzę powodów do zmartwień. Przecież ława ma swoją minimalną wysokość.

  3. #3

    Domyślnie

    W glinie osiadanie wstępne trwa kilka lat,

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ja nie widzę powodów do zmartwień. Przecież ława ma swoją minimalną wysokość.
    Dzięki za pocieszenie. Zamówiłem trochę więcej betonu, jest wyżej niż pisałem.

    Ostateczny efekt to...
    Fundament wylany do wykopu z gliny
    Wykop u dołu jak fale Dunaju, ślaczek i buk wie co
    Góra dużo lepsza, no ale idealnie nie jest

    Fundament szeroki na 70
    Wysoki do końca nierównego wykopu, wyszedł pseudo monolit
    Prętem sprawdziłem głębokość do dna wykopu w różnych miejscach - jest spory rozstrzał, do 30 cm różnicy, ale betonu nigdzie nie znalazłem mniej niż 50 cm.
    Przed zalaniem do wykopu dodałem dodatkowo *oprócz zbrojenia głównego* wszystkie pręty jakie miałem na placu na dystansach... z 40 m stali fi10, z 80 m prętów kompozytowych fi 8, beton C25/30 + zbrojenie rozproszone do betonowozu... I tak się chciałem tego pozbyć z placu

    Jakoś to będzie
    Jeśli to je&&&&, to wrzucę foty

    ps. koparkowy był pierwszy dzień w pracy, pierwsza robota ever u mnie

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    W glinie osiadanie wstępne trwa kilka lat,
    ajajajaj
    to z takim nierównym wykopem pod fundament zwiększa się szansa na nierówne osiadanie?

  6. #6

    Domyślnie

    Szansa zawsze jest.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Pewnie przesozonuje aż osiądzie cały fundament
    A niby dlaczego ma osiadać jak na nim nic nie stoi? Osiadanie pod własnym ciężarem to długi proces. Mało tego skoro glina to przed zima należy to wszystko zasypać bo jak glina dostanie mrozu a przez 50cm betonu są na to spore szanse zamiast osiadania będzie sie fundament podnosił.

  8. #8

    Domyślnie

    Spoko jest dobrze, gorzej gdyby było poziomowane nie ubitym piaskiem przed betonowaniem. Wieżowca nie budujesz to przetrwa twoje prawnuki

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za fachowe głosy. Zastosuję się do Waszych rad i uwag.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A niby dlaczego ma osiadać jak na nim nic nie stoi? Osiadanie pod własnym ciężarem to długi proces. Mało tego skoro glina to przed zima należy to wszystko zasypać bo jak glina dostanie mrozu a przez 50cm betonu są na to spore szanse zamiast osiadania będzie sie fundament podnosił.
    Tym sposobem przekonałeś mnie do wzniesienia ścian i ich ocieplenia przed zimą.

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli grunt wysadzinowy to owszem, iły czy czysta glina (twarda i "sucha") do nich nie należą.

    A co do ścian..... jeśli masz materiały buduj. Nie masz, to na zimę fundamenty ogać jakąś izolacja i starczy. Ta bańka musi pęknąć, a po co przepłacać. JAk cię pili to rozejrzyj się po necie za granicą już jest taniej, nawet z dowozem

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Jeśli grunt wysadzinowy to owszem, iły czy czysta glina (twarda i "sucha") do nich nie należą.
    Dlaczego wypisujecie takie g..ty, bez znaczenia w jakim stanie są glina, ił czy pyły, to są grunty wysadzinowe.

  13. #13

    Domyślnie

    Ale dobrze, że dał słowo "sucha" w cudzysłów.

  14. #14

    Domyślnie

    BO musi dostać wodę zanim stanie się wysadzinowa W CAŁEJ OBJĘTOŚCI !

    Zanim był bruk były drogi bite w 17 tym 19 wieku nawierzchnia składała się z ubitej gliny wyprofilowanej w łuk, aby opady spływały do rówów na bokach drogi. przy ówczesnym tonażu błoto robiło się na max paru milimetrów. I WCALE NIE PUCHŁY

    Wypowiadacie się bezrozumnie, domy z cegły suszonej stoją przez tysiąclecia według humanistycznych mędrków powinny spuchnąć i się rozpaść przy pierwszym mrozie,
    tak mędrki orzekną że na pustyni to bez mrozów , tylko na filmikach mogą obejrzeć szron porankiem.


    Zatem jeszcze raz glina iły twarde- suche nie są wysadzinowe I tyle . Żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    BO musi dostać wodę zanim stanie się wysadzinowa W CAŁEJ OBJĘTOŚCI !

    Zanim był bruk były drogi bite w 17 tym 19 wieku nawierzchnia składała się z ubitej gliny wyprofilowanej w łuk, aby opady spływały do rówów na bokach drogi. przy ówczesnym tonażu błoto robiło się na max paru milimetrów. I WCALE NIE PUCHŁY

    Zatem jeszcze raz glina iły twarde- suche nie są wysadzinowe I tyle . Żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni
    To prawdziwa rewolucja w budownictwie, wyrzućmy normy o głębokości posadowienia: wystarczy zrobić dobry drenaż i po ściągnięciu humusu można fundamentować, po co głębokie wykopy, przecież nic nie wysadzi.

  16. #16

    Domyślnie

    Tak towarzyszu, Lenin wyraźnie powiedział Jeśli fakty nie zgadzają się z tezą tym gorzej dla faktów. Trzymaj się tego W dodatku zakłąmujesz moją wypowiedź pisałem tylko o glinie iłach, CZYSTYCH, są tak twarde że szpadla całym swoim cielskiem nie wbijesz. Ty piszesz o piaskach i należysz do gości trzymających fundamenty w wodzie

  17. #17

    Domyślnie

    A co to znaczy dla Ciebie, glina/ił "czysty"?

    Ja wiem do czego pijesz, bo z robotą w glinie/ile mam jakieś kilkaset tys. m3 doświadczenia, w tym bardzo duze nasypy pod moim nazwiskiem, a sypiam dobrze, ale żeby nie bać się wysadziny to glina musi być w stanie zw lub trzeba ją dosuszać. I też wiecznie na mrozie stać nie może, ale roboty prowadzić się da. A że w książkach tego nie ma to inna kwestia... Nie każda wiedza jest dla wszystkich. Dawanie komuś rady na forum muratora, że jest ok w tej kwestii to przesada. Szansa, że grunt rodzimy jest w stanie zw jest mała. A z iłem to w ogóle poleciałeś. W takim stanie występuję na dużych głębokościach, a nie na wierzchu pod budynkiem gospodarczym. Odrobina wilgoci i nic z niego nie zostaje. Szybko się degraduje. Bardzo wysadzinowy. Widać, że też jesteś teoretykiem tylko czytałeś inne książki.
    Ostatnio edytowane przez nalog ; 15-07-2021 o 20:46

  18. #18

    Domyślnie

    bez piachu, pyłu....... blisko dwie dekady temu w planach było odwodnienie hali na głębokości pół metra glina, ił minikoparka nie była w stanie wykopać . Trzeba było mecalaka 12 z najwęższą łyżką aby wkopać się na planowaną głębokość ok 1,5 metra od wyjściowego poziomu gruntu. Wybierana w formie bloczków i wywożona . A że tam kilka tych hal Pana...i robiliśmy to i widziałem tą glinę, po kilku latach bez zmian.

    A każde fundamenty trzeba chronić przed napływem wody powierzchniowej, a nie baseny robić jak to jest modne dziś. ODWODNIENIE JEST OD WÓD GRUNTOWYCH NIE OPADOWYCH!

    A że firmy budowlanej nie mam piaskowni również to naganianie inwestorów do zbędnych wydatków zwisa mi. Ba uważam za punkt honoru rozwiewanie mitów kosztownych

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    bez piachu, pyłu....... blisko dwie dekady temu w planach było odwodnienie hali na głębokości pół metra glina, ił minikoparka nie była w stanie wykopać . Trzeba było mecalaka 12 z najwęższą łyżką aby wkopać się na planowaną głębokość ok 1,5 metra od wyjściowego poziomu gruntu. Wybierana w formie bloczków i wywożona . A że tam kilka tych hal Pana...i robiliśmy to i widziałem tą glinę, po kilku latach bez zmian.
    Jeśli ta glina taka wspaniała i niewysadzinowa była, to po co ją wybieraliście? Żeby naciągnąć na koszty? I tak przy każdej hali?

  20. #20

    Domyślnie

    Bo projekt taki był i takie projektantów rozeznanie...... burza mózgów i decyzja skoro w projekcie jest to i była przez środek hali no i dolicz kilkadziesiąt ton żwiru i ileś tam metrów geowłókniny i te kręgi żółtej perforowanej rury.

    A są inwestorzy co z gliny sobie chałupy lepią . Gorzej że już sępią się firmy i wychodzi tyle samo co zwyczajny murowaniec np glinodom.pl

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony