dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Na jakich podstawach mam prawo zabrać kaucję lokatorowi? Jeśli w ogóle.

    Dzień dobry państwu.
    Mój problem polega głównie na mojej naiwności. Pierwszy raz wynająłem komuś mieszkanie i nie ogarnąłem podstaw. Umówiłem się z lokatorem, że pozwolę mu usunąć z mieszkania wersalkę i przenieść ją do piwnicy, jeżeli odpowiednio o nią zadba i zabezpieczy, żeby nic się jej nie przytrafiło. Umówiliśmy się słownie, że zwrócenie jej w nienagannym stanie jest warunkiem dla wykonania tego ruchu. Pięć miesięcy później przy odbiorze mieszkania okazało się, że mebel spleśniał. Jego odpowiedzą było - masz pecha, zgodziłeś się. Tak samo wstawił garnki do kartonu i też zniósł do piwnicy, tym razem bez mojej zgody i te naczynia też spleśniały. Z tym, że garnki da się oczyścić, a wersalka jest już zagrożeniem dla zdrowia i poszła do kosza. Czy ja mam jakiekolwiek opcje w tej sprawie czy powinienem pogodzić się ze swoją głupotą?

    Druga rzecz. Czy ja mam prawo sporządzić umowę na własną rękę i będzie ona tak samo wiążąca prawnie, jak ta wykonana przez pośrednika biura nieruchomości? Chciałbym bardziej zabezpieczyć się przed sytuacją w jakiej się postawiłem wzbogacając standardowy tekst o detale. Gdzie znajdę paragrafy odnośnie najmu okazjonalnego by sprawdzić czy nic co wymyślę nie stoi na przekór prawu?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak nie masz umowy na piśmie i/lub nie zgłosiłes jej do US to nie masz najmu okazjonalnego.

    Jak w protokole masz że wersalka w takim a nie innym stanie, to w takim ma być w momencie oddawania (oczywiście poza normalnym zużyciem).

    Wszystko masz w Ustawie o ochronie praw lokatorów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony