dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie VARMO - Paliwo nowej generacji

    Proszę o opinię użytkowników, którzy mieli styczność z tym paliwem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wg wszystkich znaków na ziemi to pellet z miału węglowego.
    Wszystko więc zależy od rodzaju, jakości użytego miału(istnieje możliwość dodatku czegokolwiek i skądkolwiek) a zaletą ma być dokładniejsze spalanie - co może być prawdą bo w piecu bez nadmuch u raczej się tego nie spali więc uwalnianie benzopirenu który jest najgorszym wrogiem spalania paliw kopalnych bez wystarczającej ilości tlenu jest ograniczone.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Kończy się złota era palenia miałem to wymyślili pellet miałowy bo przecież nic nie może się zmarnować.
    Już kiedyś przerabialiśmy takie coś, był w sprzedaży brykiet z miału i to jeszcze dużo wcześniej zanim wprowadzono piece na miał.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic
    Wg wszystkich znaków na ziemi to pellet z miału węglowego.
    Wszystko więc zależy od rodzaju, jakości użytego miału
    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Kończy się złota era palenia miałem to wymyślili pellet miałowy bo przecież nic nie może się zmarnować.
    Już kiedyś przerabialiśmy takie coś, był w sprzedaży brykiet z miału i to jeszcze dużo wcześniej zanim wprowadzono piece na miał.
    Proszę nie wypisywać głupot. Z tego co wiem jest to paliwo ekologiczne przystosowane dla kotłów automatycznych na ekogroszek. Zostało opracowane i wdrożone we współpracy z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Do produkcji wykorzystywane są flotokoncentraty wysokiej jakości oraz lepiszcz z biokomponentów.

    PS.
    Proszę o opinie i spostrzeżenia użytkowników którzy palili tym paliwem.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 11-07-2021 o 16:36

  5. #5

    Domyślnie

    TA w swoim czasie azbest też był rewelacyjny i zalecany przez instytuty , żużel mimo radiacji tez był całkowicie ekologiczny bo zagospodarowywał hałdy przy kotłowniach

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Proszę nie wypisywać głupot. Z tego co wiem jest to paliwo ekologiczne przystosowane dla kotłów automatycznych na ekogroszek. Zostało opracowane i wdrożone we współpracy z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Do produkcji wykorzystywane są flotokoncentraty wysokiej jakości oraz lepiszcz z biokomponentów.

    PS.
    Proszę o opinie i spostrzeżenia użytkowników którzy palili tym paliwem.
    To nie są głupoty. ogólnie rzecz ujmując jest to sklejony miał i cudów z tego nie osiągniesz. Jak paliłeś ekogroszkiem w kotłach pozaklasowych to było trucie środowiska, jak wymyślili kotły klasy 5 to paląc tym samym ekogorszkiem środowiska już nie zatruwamy
    I co taki użytkownik palący tym nowym rodzajem opalu może tu stwierdzić ciekawego, jedynie to że pali się dobrze czy nie bo laboratorium to zwykły zjadacz chleba w domu nie ma aby podać wartości techniczne opału.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Proszę nie wypisywać głupot. Z tego co wiem jest to paliwo ekologiczne
    Ten miał/flot to odpad powstający podczas przeróbki (kruszenia) węgla.
    Co w tym ekologicznego ?

    Oczywśście, optymalne warunki spalania mogą nieco zredukować emisję szkodliwych substancji, ale nadal to XIX-wieczna metoda ogrzewania.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To nie są głupoty. ogólnie rzecz ujmując jest to sklejony miał i cudów z tego nie osiągniesz.
    Rozmawiałem o tym paliwie z osobą w temacie. Badania trwały długo a głównym udziałowcem jest Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.
    Jak paliłeś ekogroszkiem w kotłach pozaklasowych to było trucie środowiska, jak wymyślili kotły klasy 5 to paląc tym samym ekogorszkiem środowiska już nie zatruwamy
    Widać że nie masz bladego pojęcia o metodach spalania.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ten miał/flot to odpad powstający podczas przeróbki (kruszenia) węgla.
    Fotelowy znawca.
    Co w tym ekologicznego ?
    Napewno bardziej ekologiczny od produktów ubocznych nowych technologii. Znowu w zachodniopomorskim znaleźli kilka nielegalnych składowisk zużytych produktów nowych technologi (TURBINY, OGNIWA, itd.) przytarganych z Niemiec. Wszyscy wokoło są tacy eko a Polski się czepiają o węgiel który stworzyła Natura.
    Oczywśście, optymalne warunki spalania mogą nieco zredukować emisję szkodliwych substancji,
    Fakt, testuje to paliwo w kotle zgazowującym i muszę powiedzieć że jest moc i czystość spalania tylko od 65'C w górę. Myślę że w kotle z podajnikiem na retorcie gdzie jest niewielka ilość paliwa to paliwo zasługuję na uwagę i zainteresowanie.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 01-08-2021 o 22:11

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Fotelowy znawca.

    Napewno bardziej ekologiczny od produktów ubocznych nowych technologii. Znowu w zachodniopomorskim znaleźli kilka nielegalnych składowisk zużytych produktów nowych technologi (TURBINY, OGNIWA, itd.) przytarganych z Niemiec. Wszyscy wokoło są tacy eko a Polski się czepiają o węgiel który stworzyła Natura.

    Fakt, testuje to paliwo w kotle zgazowującym i muszę powiedzieć że jest moc i czystość spalania tylko od 65'C w górę. Myślę że w kotle z podajnikiem na retorcie gdzie jest niewielka ilość paliwa to paliwo zasługuję na uwagę i zainteresowanie.
    Zrób ankietę, kto utrzymuje minimalną temperaturę na kotle na poziomie 65 stopni.
    Pomijam sam fakt tego mułu w granulacie.

    Po 2.
    Niewielka ilość paliwa, to pojęcie względne.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Zrób ankietę, kto utrzymuje minimalną temperaturę na kotle na poziomie 65 stopni.
    Nie potrzebuje niedouczonych ankieterów w jakiej temp. najbardziej efektywnie i wydajnie spalić dany opał.
    Pomijam sam fakt tego mułu w granulacie.
    Sama koncepcja nie jest głupia. To właśnie zmiana stanu tego opału daje największe korzyści dla użytkownika i lepszego spalania.
    Niewielka ilość paliwa, to pojęcie względne.
    Pisanie aby się czegoś czepić. Wiadomo że kocioł zgazowujący a podajnikowy na węgiel to przepaść w ilości odgazowania danego paliwa w jednostce czasu.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Fotelowy znawca.

    Napewno bardziej ekologiczny od produktów ubocznych nowych technologii. Znowu w zachodniopomorskim znaleźli kilka nielegalnych składowisk zużytych produktów nowych technologi (TURBINY, OGNIWA, itd.) przytarganych z Niemiec. Wszyscy wokoło są tacy eko a Polski się czepiają o węgiel który stworzyła Natura.

    .
    Ha, ha - jestem ze Śląska, wiem, co to flotokoncentrat, wiem, co to muł - od lat się tym paliło.
    Zresztą na stroiei Varmo jest zapis:
    Paliwa Ekologiczne VARMO to produkt innowacyjny, kompozytowe paliwo stałe, którego produkcja opiera się na zastosowaniu flotokoncentratów oraz lepiszcz będących mieszanką biokomponentową
    Gdybyś Ty nie wiedział, co to flotokoncentrat i jak się go pozyskuje, to proszę:
    Produktem ubocznym działania kopalni jest woda z błotem. Błoto to składa się z czystego węgla kamiennego oraz kamienia, który towarzyszy węglowi w złożu. Problem w tym, że są to wszystko drobinki bardzo małe, do 1mm średnicy.

    Ze strumienia wody i błota oddziela się w procesie flotacji drobinki węgla od kamienia. Tak powstaje flotokoncentrat zwany potocznie flotem. To węgiel o parametrach nie gorszych niż kostka czy orzech
    Czyli nie dość że flotokoncentrat, to z jakimiś z jakimiś lepiszczami które pewnie emisję szkodliwych substancji tylko pogarszają.
    Co w tym eko ? Po prostu jest to flot, który można spalić w kotle z podajnikiem.
    Tak, jak pellet vs drewno opałowe


    Co to tego, że węgiel stworzyła Natua ?
    Ropę naftową, gaz też stworzyła natura, a węgiel przy nich to największy truciciel
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Wielu nie ogarnia że "eko" lub "ekologiczny" to chwyt marketingowy. Bardzo ważny instytut musiał opracować technologie odpowiedniego lepiszcza. Na opakowaniu są bardzo mądre nadruki ubrane w ładne słówka a wszystko po to aby zrobic biznes na gów.ie z osadnika. Zawartość osadnika czyli muł jest prawie darmo plus klej, technologia & marketing z prefiksem EKO! Może jest to sposób na zagospodarowanie odpadów, wiadomo że nie może być za darmo a z ekologią ma tyle wspólnego co chodzenie po wodzie z religią. Autentyczne chodzenie po wodzie zobaczycie w Niderlandach w królewskich ogrodach Keukenhof, które z religią nie mają nic wspólnego. Byłem, chodziłem i wiem w czym rzecz. Niderlandy to normalny kraj, o średniowieczu dawno zapomnieli.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ha, ha - jestem ze Śląska, wiem, co to flotokoncentrat, wiem, co to muł - od lat się tym paliło.
    l
    I wystarczyło zmienić technikę spalania i wprowadzić edukację ludzi. Ale nie, ludzie nie mogą być za mądrzy jak to kiedyś powiedział jeden z prezesów czołowej firmy z branży kotlarstwa.
    to z jakimiś z jakimiś lepiszczami które pewnie emisję szkodliwych substancji tylko pogarszają.
    Są to te same naturalne "sklejacze" które są stosowane do produkcji dobrego pelletu - jest ich 10%.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    a z ekologią ma tyle wspólnego co chodzenie po wodzie z religią.
    Proszę nie wchodzić z brudnymi buciorami w ten obszar.

    Wielu nie ogarnia że "eko" lub "ekologiczny" to chwyt marketingowy. Bardzo ważny instytut musiał opracować technologie odpowiedniego lepiszcza.
    Jak zwykły "poleczek" bo tak o takich jak ty mówią na tych "Niderlandach".
    Cudze chwalicie, swego nie znacie
    PS.
    Szkoda bezsensownej gadki z Internetowym znawcą technologi spalania paliw stalych.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Proszę nie wypisywać głupot. Z tego co wiem jest to paliwo ekologiczne przystosowane dla kotłów automatycznych na ekogroszek. Zostało opracowane i wdrożone we współpracy z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Do produkcji wykorzystywane są flotokoncentraty wysokiej jakości oraz lepiszcz z biokomponentów.

    PS.
    Proszę o opinie i spostrzeżenia użytkowników którzy palili tym paliwem.
    Nie paliłem i nie będę palił tym paliwem.

    Z tego co wiesz, jest to ekologiczne paliwo
    to opisz na czym polega ekologiczność tego paliwa z "flotokoncentratów wysokiej jakości oraz lepiszcza z biokomponentów"
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie paliłem i nie będę palił tym paliwem
    Nigdy nie mów nigdy.
    to opisz na czym polega ekologiczność tego paliwa z "flotokoncentratów wysokiej jakości oraz lepiszcza z biokomponentów"
    Wystarczy mi certyfikat wydany przez ICHPW.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 02-08-2021 o 18:45

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I o czym ten certyfikat mówi ? Że ten posklejany w pellety węgiel ma emisyjność taką, jak węgiel sortymentu groszek?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Rozmawiałem o tym paliwie z osobą w temacie. Badania trwały długo a głównym udziałowcem jest Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

    Widać że nie masz bladego pojęcia o metodach spalania.
    Badania trwały długo? ile bo jak wiem to już z trzydzieści lat temu takie cuda pojawiały się na rynku.
    Tak zachwalasz ten produkt jakbyś miał jakieś profity z jego zachwalania/reklamowania.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Wystarczy mi certyfikat wydany przez ICHPW.
    W najlepszym wypadku oznacza to, ze porzucony gdzieś na hałdzie albo w rowie rozłoży się i zaszkodzi w niewielkim stopniu a jak lepiszcze jakieś biodegradowalne to może nawet będzie miało niemal taki sam wpływ jak zwykły węgiel (to łagodne i optymistyczne założenia).
    Spalony jednak będzie truł, syfił i badziewie to straszne.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony