dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Szkodniki w więźbie dachowej

    Witam, mam problem ze szkodnikami w więźbie dachowej. Na kilku krokwiach, tylko na tylu zauważyłem widoczne są owalne otwory po kilka sztuk i charakterystyczny dźwięk jakby trzasków. Wyczytałem, że może być to spuszczel. Sprawa się komplikuje, bo niestety nie mam dostępu do całej więźby dachowej ze względu na wylany betonem "drugi strop" i nie jestem sprawdzić w całości więźby. Dom jest dość nowy, ma kilka lat, jeszcze w stanie surowym. W tym roku za 2 miesiące mamy zakładać dachówkę i pojawiała się wątpliwość co teraz zrobić..Jeżeli szkodniki się rozniosą to obawiam się, że niedługo cała więźba będzie zaatakowana. Proszę o jakieś porady, miał ktoś podobną sytuację?

  2. #2

    Domyślnie

    Więźba już stoi a wstępne pokrycie już też? Musisz to spryskać odpowiednim środkiem a raczej bardziej precyzyjnym słowem będzie zamiast spryskać- zlać całą więźbę i czekać czy robale zdechły.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A skoro nie masz dostępu do części więźby - czeka Cię interwencja wyspecjalizowanej ekipy do dezynsekcji. Niestety na tym etapie nie jest to łatwe i zapewne nie będzie tanie porównując do prawidłowej wykonanej impregnacji gdy więźba nie była jeszcze na dachu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, dach jest aktualnie cały zadeskowany i pokryty papą. Konieczna interwencja profesjonalnej firmy czy można coś zrobić skutecznie samodzielnie? Orientuje się ktoś jaki może być przybliżony koszt na powierzchni dachu 300m2 z 3 "kapliczkami" profesjonalnej firmy?

  5. #5

    Domyślnie

    No to masz problem, Nie zawsze chemia skutecznie pomoże. Bez wyspecjalizowanej firmy nie ogarniesz problemu. jaki koszt? Musisz znaleźć firmę i zapytać osobiście.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko przed wpuszczeniem oprysku pozatykaj wentylację dachu

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtx8811 Zobacz post
    Tak, dach jest aktualnie cały zadeskowany i pokryty papą. Konieczna interwencja profesjonalnej firmy czy można coś zrobić skutecznie samodzielnie? Orientuje się ktoś jaki może być przybliżony koszt na powierzchni dachu 300m2 z 3 "kapliczkami" profesjonalnej firmy?
    Samodzielnie to zwalczyłem gady w garażu. Spryskałem zaatakowane belki i na drugi dzień na samochodach tłuste larwy leżały. Dla pewności wstrzykiwałem preparat do każdej dziurki strzykawką. Słabo widzę robić to przy Twoich rozmiarach dachu, szczególnie kiedy dostępu nie masz wszędzie...no chyba że masz pewność, że to te belki są zaatakowane , które widzisz.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony