dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przedłużenie balkonu betonowego o balkon drewniany

    Witam.
    Mam w tej chwili balkon betonowy o długości ok 1 metra od ściany. Chce go przedłużyć. Wstępna koncepcja jest taka, że ekipa stawia balkon drewniany na drewnianych słupach i konstrukcję przymocowuje do obecnego balkonu. Drzewo i podłoga mają być z modrzewia. Całość nie miała być zadaszona. Wczoraj jednak pewien budowlaniec stwierdził że nie zadaszony balkon długo nie wytrzyma w dobrym stanie, w podłodze (deska ryflowana) pojawi się mech i ogólnie stwierdził, że szkoda na to kasy. Poleca balkon betonowy lub drewniany ale zadaszony tak aby na podłogę i konstrukcję nie lała się woda. Mam teraz mętlik w głowie, nie wiem czy warto ładować pieniądze w balkon drewniany. Balkon jest od południowej strony, przez większość dnia będzie w słońcu.
    Myślałem nad deską kompozytową. Ta tańsza np. z Obi nie wygląda tak ładnie jak deska z drewna. Może wybrać jeszcze inny wariant, bez zadaszenia ale z deską kompozytową?
    Co o tym sądzicie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Deska z drewna wygląda ładnie w sklepie i krótko po montażu. Po roku już nie wygląda ładnie chyba że będziesz dbał, olejował i czyścił.
    Balkon betonowy to większy problem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Budowlaniec ma rację, stosuj się do jego zaleceń. W drewnie jego urodą jest też starzenie. Mech i na betonie się pokaże

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze rozumiem powyższe wypowiedzi robić jednak drewniany? O zadaszeniu nic nie piszecie, czy takie rozwiązanie pozwoli przedłużyć jego dobry wygląd.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    co rozumiesz przez wydłużenie balkonu, zmianę jego szerokości wzdłuż ściany czy wydłużenie jego wysięgu wymiar prostopadły do ściany ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    co rozumiesz przez wydłużenie balkonu, zmianę jego szerokości wzdłuż ściany czy wydłużenie jego wysięgu wymiar prostopadły do ściany ?
    Chodzi mi o odsunięcie obecnej barierki z 1 m od ściany do 3 m od ściany (czyli po wyjściu z drzwi zrobię 3 kroki na wprost a nie jeden Szerokość wzdłuż ściany się nie zmieni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony