dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stropodach

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    2

    Domyślnie Stary dach żelbetonowy

    Witam !
    Drodzy forumowicze, Mam dom z lat 70 z dachem żelbetonowym o spadzie 7*. Na konstrukcji nośnej wysypany jest haś ( kruszywo żużel ) na nim szlichta betonowa pokryta starą papą a na nią nałożona nowa (kilkuletnia). Problem polega na tym że: przez conajmniej kilka lat dach przeciekał mokry był żelbeton oraz ściany z cegły dach został uszczelniony nową papa 4 lata temu i od tego czasu nie przecieka, mimo to ściany są wciąż wilgotne.
    To co udało mi się zrobić na ten moment to skuć tynki ze ścian i sufitu i wszystkie ściany spryskać dużą ilością środka grzybobójczego. Suszę też sufit za pomocą wentylatorów i wilgoć powoli znika.
    Pytanie do was: czy nawiercenie dachu w kilku miejscach i zamontowanie kominków wentylacyjnych będzie sposobem na osuszenie dachu ? czy jedynie usunięcie wszystkich warstw nad warstwą nośną i ułożenie nowych ? Jeżeli tak to czy niesie to za sobą jakieś skutki w postaci pękania ścian lub dachu ?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Słusznie prawisz , ale dodatkowo sprawdziłbym ta nową powłokę. U mnie dach ogacony papą już po roku był suchutki przynajmniej od strony sufitu

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Stropodach

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki wielkie jak masz jakieś jeszcze rady to będę wdzięczny

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Jedynie słuszne jest usunięcie wszystkich starych warstw, wysuszenie i ułożenie nowych warstw z nowym ociepleniem.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony