dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie Rekuperacja - kilka pytań ogólnych

    Link:

    https://zapodaj.net/19d175bf58c4b.png.html

    Na obrazku przedstawionym wyżej żółtą linią zaznaczyłem jak mam połacie dachu ocieplone pianą 25 cm. Ktoś mi kiedyś powiedział ,,dasz tylko sufit na poddaszu z płyty KG i będzie OK. Według mnie totalna bzdura bo jakbym miał niby potem wejść na ,,stryszek" nad poddaszem użytkowym. Bardzo proszę o podpowiedz jak mam to ogarnąć, aby było dobrze pod katem ocieplenia i poprowadzenia dwóch rur fi 160, dwóch skrzynek rozdzielczych i kilku skrzynek rozprężnych czyli WM poddasza. Jeżeli mam ocieplić linie kleszczy to nie będzie problemu. Jak się do tego zabrać. Krokwie są spięte podwójnymi kleszczami.


    Link:

    https://zapodaj.net/b0407d3d82dd1.jpg.html

    Na tym obrazku widzimy ścianę z pustaków i niebieską linią zaznaczona zabudowa z płyty KG. Zabudowa z KG znajduje sie w strefie ocieplonej domu i moje pytanie brzmi:

    Jak należy takie rury np. fi 200, czy fi 160 ( czerwony kolor ) ocieplić kiedy będą pod zabudową KG w strefie ocieplonej domu. Czy należy je traktować, że biegną w ogrzewanym ,,pomieszczeniu", czy takim prawie ogrzewanym, bo zabudowa to wiadomo skrzynka odcięta od powietrza ogrzanego. Jak to traktować i jak takie rury ewentualnie ocieplać. Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Jak pytania to pytania ........

    Link:

    https://zapodaj.net/2d92668220ea1.jpg.html


    Pod tym linkiem wkleiłem fotkę na którą naniosłem przypuszczalną skrzynkę rozdzielczą umiejscowioną w zabudowanym skosie dachu poddasza. Pytanie moje dotyczy, czy mogę prowadzić gołe rury pe-flex 75 mm bezpośrednio przylegające do piany / ocieplenia połaci. Rury znajdowałyby się pod folią paroszczelną i płytą. KG. W ten sposób by się zmieściły pod stelażem i płytą gipsową. Czy to dobry pomysł


    Link:

    https://zapodaj.net/8ba1dd49fa0b4.jpg.html

    Pod tym linkiem prosiłbym bardzo o podpowiedz jakich użyć średnic rur. Z rekuperatora wychodzę 200 mm. i dalej jak widać na załączonym obrazku sna każdej rurze są po dwie skrzynki rozdzielcze. Do każdej skrzynki planuję podłączenie rurami 160 mm. Gdzie dokonać ( w których miejscach ) zmniejszenia średnic. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dimek ; 13-07-2021 o 14:21

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Naprawdę Nikt z wielu forumowiczów nie może nic podpowiedzieć ......... Może jednak .....

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Mówiąc o tym rosyjskim forum żartujesz, czy tak na poważnie....? Nie rozumiem co ty napisałeś i w jakim celu ...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Mówiąc o tym rosyjskim forum żartujesz, czy tak na poważnie....? Nie rozumiem co ty napisałeś i w jakim celu ...

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Ale, to co mam Ci się tutaj zadeklarować do kogo mi bliżej ....? Czy od tego będzie zależało, czy coś pomożesz, czy nie ....?
    Czy......, dlatego odsyłasz do ruskiego forum, bo tutaj raczej nikt nie pomorze ...?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Kolego, jeżeli te twoje 1000 ponad postów wzięło się z takiego pierdo...a, to daruj sobie. Zgadzam się z Tobą że pier... babola, ale się ogarnij, bo pisząc takie głupoty zostaniesz kiedyś tutaj liderem, tylko ....... A może odbij z tego postu, niech ktoś zajrzy chcący pomoc. Bywaj

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dimek

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ostrów mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-300
    Posty
    75

    Domyślnie

    Koleszko jedno pytanko - chcesz mi tutaj w czymś pomóc, czy dalej piszesz pościki do drugiej 50 - tki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony