dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Fotowoltaika pv zestaw zrób to sam

    Cześć.
    Czy ktoś z Was korzystał z zestawów gotowych do samodzielnego montażu?
    Poszukuję takich zestawów i kogoś, kto już korzystał z takiego rozwiązania. Czy jest zadowolony i czy dał sobie radę bez pomocy?
    Sorry, ale serce mi pęknie jak dam komuś za 2-3 dni roboty kilka moich wypłat.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Powiem tak, nie jest to sklejanie plastikowego modelu czegoś tam.
    Zestaw trzeba dobrać sobie samemu, na podstawie posiadanej wiedzy.
    Najprościej panele można położyć na trawie połączyć je w szereg potem kabelkami do inwertera opartego o ścianę kabelek przez okno do gniazdka i działa.
    Poważnie to do tego jest potrzebna wiedza jak to się robi i uprawnienia elektryczne przynajmniej do 1kV na eksploatację montaż i pomiary elektryczne, aby zrobić zgłoszenie do energetyki.
    Ja zrobiłem sobie sam. Była to dla mnie kolejna przygoda w zdobywaniu wiedzy pokonywaniu trudności i w reszcie sukces uruchomienia, zgłoszenia i otrzymania dotacji.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Powiem tak, nie jest to sklejanie plastikowego modelu czegoś tam.
    Zestaw trzeba dobrać sobie samemu, na podstawie posiadanej wiedzy.
    Najprościej panele można położyć na trawie połączyć je w szereg potem kabelkami do inwertera opartego o ścianę kabelek przez okno do gniazdka i działa.
    Poważnie to do tego jest potrzebna wiedza jak to się robi i uprawnienia elektryczne przynajmniej do 1kV na eksploatację montaż i pomiary elektryczne, aby zrobić zgłoszenie do energetyki.
    Ja zrobiłem sobie sam. Była to dla mnie kolejna przygoda w zdobywaniu wiedzy pokonywaniu trudności i w reszcie sukces uruchomienia, zgłoszenia i otrzymania dotacji.
    No zdaję sobie sprawę z tego. Dlatego szukam kogoś, kto robił coś takiego dzięki gotowcom, którymi się handluje już w tej chwili (materiał i instrukcja w rękę i heja). Elektryk tylko do sprawdzenia i odbioru jest potrzebny.
    Jestem ciekaw czy ktoś korzystał z takiego.

    Jednak to nie może być aż tak trudne, skoro co drugi Polak już się tym para. Z takiego założenia wychodzę
    Miałem nadzieję, że jest tu ktoś, kto potwierdzi przydatność takiej instrukcji.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Przecież tu na forum jest kilka tematów o fotowoltaice. Wystarczy poszukać i poczytać. To nie jest trudne jak się wie jak to zrobić.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar1 Zobacz post
    Sorry, ale serce mi pęknie jak dam komuś za 2-3 dni roboty kilka moich wypłat.
    Bierz liny, młotek, gwoździe i montuj!
    A jak Cię kiedyś ząb będzie bolał, to bierz obcęgi, bo zapłacić komuś 300 zł. za 15 min roboty, to od tego wszystkiego wylewu dostaniesz, a zdrowie najważniejsze!

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Bierz liny, młotek, gwoździe i montuj!
    A jak Cię kiedyś ząb będzie bolał, to bierz obcęgi, bo zapłacić komuś 300 zł. za 15 min roboty, to od tego wszystkiego wylewu dostaniesz, a zdrowie najważniejsze!
    Rada pożal się Boże...
    Grasz idiotę, czy jesteś instalatorem?
    Chyba wiesz lub chociaż przypuszczasz (mam nadzieję), że połowa ceny fotowoltaiki to koszt montażu (3 dni roboty dla instalatora). Jako, że wycena opiewa na 41tys. jest się nad czym pochylić.

    Gdyby to był koszt 5tyś za robocizne, nawet bym nie pisnął.... więc daruj sobie uszczypliwosc. Nie każdy ma klapki na oczach.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Uważasz, że materiały do instalacji PV o mocy 10kWp kupisz za ok. 20 tysięcy złotych?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar1 Zobacz post
    Rada pożal się Boże...
    Grasz idiotę, czy jesteś instalatorem?
    Chyba wiesz lub chociaż przypuszczasz (mam nadzieję), że połowa ceny fotowoltaiki to koszt montażu (3 dni roboty dla instalatora). Jako, że wycena opiewa na 41tys. jest się nad czym pochylić.

    Gdyby to był koszt 5tyś za robocizne, nawet bym nie pisnął.... więc daruj sobie uszczypliwosc. Nie każdy ma klapki na oczach.
    PV montuje się trzy dni??? To tyle, ile mi montowali konstrukcję dachu wraz z deskowaniem i wstępnym kryciem, kontrałatami itd. Trochę szok dla mnie.
    Co do ceny, to dziś mnie nie dziwi 8 tysi za dzień pracy specjalistów, bo właśnie takich wanna be speców jest na pęczki i jak ktos się zna, to nigdy nie konkuruje cenowo.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Zamykając temat, informuję że jednak to banał i każdy ćwierć inteligent sobie poradzi. Wylewu nie dostałem. Instalacja działa. Panele i konstrukcja kupione w pvgroup. Skrzynki, zabezpieczenia i inwerter we własnym zakresie kupione u różnych sprzedawców. Elektryk za kilka złotych uruchomił. Zaoszczedzone środki (okolo 10tys) na instalatorze poszły w sprzęt dobrej jakości i jeszcze zostało.
    Polecam wszystkim niezdecydowanym. A takich "doradców" jak Ty, radzę ignorować.

  10. #10

    Domyślnie

    No to ci tam zamontowałeś i za ile?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Jak dostałem ofertę od firmy którą wybrałem, to sprawdziłem ile by to kosztowało w okolicznych hurtowniach tej branży do których mam max 100km. Ceny bywały różne poszczególnych elementów, ale wybierając z zapisków najtańsze elementy - 16 paneli x 1100zł ( teraz w necie parę zł tańsze) falownik 4150zł, stelaż na grunt 4080zł = 25830zł a do tego jeszcze sporo bambetli jak okablowanie czy kopanie 28m. Cena 28 450zl od firmy dającej 15 lat gwarancji premium na komponenty i montaż, była więc dla mnie do przyjęcia.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    To jakie Ty te panele wybierasz skoro 1100 zł? Jak dobre firmy chodzą po 500-700 sztuka

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    To jakie Ty te panele wybierasz skoro 1100 zł? Jak dobre firmy chodzą po 500-700 sztuka
    Na sztuki to się raczej nie patrzy a na moc. Ja mam LEAPTON 400W 9BB.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    JinkoSolar 440W ~670 zł sztuka. KrosnoOdrzańskie jedna z najlepszych hurtowni PV w okolicy, ceny mają mega.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    JinkoSolar 440W ~670 zł sztuka. KrosnoOdrzańskie jedna z najlepszych hurtowni PV w okolicy, ceny mają mega.
    No tak, tyle że w Krośnie nie mieli wtedy takich paneli jakie mam więc jak to porównać? Porównywałem ceny konkretnych komponentów jakie zaoferował mi wykonawca z tymi jakie są w hurtowniach i w danym czasie. Teraz np tutaj są po 745zł a wcześniej były ponad 1000zł https://sklep.asat.pl/pl/p/Modul-PV-...staliczny-/938
    A z panelami Jinko 445W miałem ofertę na 6,2kWp za ...32k na dachu a 39k na gruncie ale pomińmy.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    503

    Domyślnie

    Nawet nie musisz sam tego robić, w kwocie za około masz z montażem 30 tys. zł.:

    https://www.olx.pl/d/oferta/fotowolt...33d06;promoted
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony