dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jak zgłosić gotowość instalacji odbiorczej do sieci elektroenergetycznej?

    Dotarłem do momentu, gdzie wybudowano w granicy działki ZLK. W środku jest miejsce na licznik, którego nie ma jak na razie.
    Teraz nie do końca wiem co dalej? Fakturę zapłaciłem jeszcze mam wypełnić: Zgłoszenie gotowości instalacji odbiorczej Klienta do przyłączenia do sieci elektroenergetycznej (dla grupy V i VI - do 40 kW)
    https://innogystoenoperator.pl/files...-v2-active.pdf


    Trzeba najpierw wykonać i przyłączyć eRBetkę? tylko jak podpiąć skoro nie ma dostępu do ZLK. Można tylko wyłączyć S-ki, które są przed licznikiem.

    Czy najpierw licznik a dopiero potem eRBetka?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Skoro musisz zgłosić gotowość instalacji odbiorczej Klienta do przyłączenia do sieci, to przydałoby się, żeby jakakolwiek instalacja istniała, nieprawdaż?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnonimowyAlkoholik Zobacz post
    Skoro musisz zgłosić gotowość instalacji odbiorczej Klienta do przyłączenia do sieci, to przydałoby się, żeby jakakolwiek instalacja istniała, nieprawdaż?
    prawdaż, tylko jak ją wykonać skoro do skrzynki nie można się dostać?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Nie rozumiem, jak nie można się dostać, skoro "eski" przedlicznikowe są dostępne? Skrzynka jest zaplombowana? Bo klucze energetyczne do jej otwarcia każdy w miarę ogarnięty elektryk mieć powinien

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    U mnie 2 dni temu też dali skrzynkę do działki. Mam zabezpieczenie zalicznikowe ale esek przelicznikowych już nie
    A co najważniejsze zostawili mi klucze do skrzynki.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arwz Zobacz post
    prawdaż, tylko jak ją wykonać skoro do skrzynki nie można się dostać?
    Tak piszą bo tak muszą a prawda jest taka że podpisujesz umowę z ZE na dostawę prądu i płacisz im od podpisania umowy co miesiąc za prąd i tak naprawdę nie musisz mieć instalacji odbiorczej.
    Gotowość instalacji nie oznacza jednoznacznie jej podłączenia, oznacza to że jest ona gotowa do podłączenia. Jeżeli masz erbetke to masz już "instalację odbiorczą" gotową w każdej chwili do podłączenia i to wystarczy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnonimowyAlkoholik Zobacz post
    Nie rozumiem, jak nie można się dostać, skoro "eski" przedlicznikowe są dostępne? Skrzynka jest zaplombowana? Bo klucze energetyczne do jej otwarcia każdy w miarę ogarnięty elektryk mieć powinien
    Już tłumaczę

    W tym modelu skrzyni są zamontowane małe drzwiczki (klapka) na klucz energetyczny. Dzięki czemu mogę się dostać do samych S-ek. Licznik można zobaczyć przez małe okienko.

    Natomiast sama skrzynka jest zamknięta na jakiś rodzaj klucza LOB.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Tak piszą bo tak muszą a prawda jest taka że podpisujesz umowę z ZE na dostawę prądu i płacisz im od podpisania umowy co miesiąc za prąd i tak naprawdę nie musisz mieć instalacji odbiorczej.
    Gotowość instalacji nie oznacza jednoznacznie jej podłączenia, oznacza to że jest ona gotowa do podłączenia. Jeżeli masz erbetke to masz już "instalację odbiorczą" gotową w każdej chwili do podłączenia i to wystarczy.
    no to jak wypełnić ww. dokument dla eRBedki?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arwz Zobacz post
    no to jak wypełnić ww. dokument dla eRBedki?
    Napisz że masz gotowa instalacje do podłączenia. Nikt z ZE nie przyjedzie sprawdzić, im chodzi tylko abyś płacił. Nie miałem w umowie podanego terminu podłączenia się do ZKP?

  10. #10

    Domyślnie

    Generalnie to są specjalne druki do zgłoszenia instalacji odbiorczej. Druk ten podpisuje uprawniony elektryk. Czasami do takiego oświadczenia chcą ksero uprawnień. Zabezpieczenia przedlicznikowe założą ci kiedy otrzymają od ciebie to oświadczenie (druk). Kluczyk jest po to by wprowadzić do szafki kabel i go podłączyć pod listwę zaciskową. Na dole szafki w ziemi (trzeba odkopać) powinna być rurka przez którą ten kabel trzeba wcisnąć tak by doszedł do listwy zaciskowej. Najlepiej weź elektryka, który to zrobi i na koniec podpisze oświadczenie (druk operatora).
    Ostatnio edytowane przez Sebixx ; 19-07-2021 o 08:28

  11. #11

    Domyślnie

    elektryka to wezmę, Ale wolę wiedzieć co i jak, bo nie wiadomo na jakiego elektryka się trafi. Powie, że wie a potem... mnie prąd kopnie. I co mi z tego, że będę mógł dochodzić od niego odszkodowanie.

  12. #12

    Domyślnie

    ten post powyżej to chyba żart?
    instalacja w budynku jest?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    ten post powyżej to chyba żart?
    nie. A dlaczego takie podejrzenie?

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    instalacja w budynku jest?
    nie ma jeszcze.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony