dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Dlaczego fi 40? A nie fi 32?
    A dlaczego fi 32 a nie fi 40

  2. #22

    Domyślnie

    Z ciekawości pytam, bo chyba w warunkach przyłączenia czy tam w branżowym powinien być przekrój wpisany

  3. #23

    Domyślnie

    Tak, zgadza się, przekrój jest wpisany w warunkach. Dając nawet fi40 zamiast fi32 na 15m nie zrobi żadnej zauważalnej różnicy w ciśnieniu.

  4. #24

    Domyślnie

    Różnica dla wodociągów by była jakbyś miał za duży pobór wody, chodzi o to aby nie było spadku ciśnienia za twoim przyłączem, ale przy użytkowaniu domowym raczej to nie grozi

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Różnica dla wodociągów by była jakbyś miał za duży pobór wody, chodzi o to aby nie było spadku ciśnienia za twoim przyłączem, ale przy użytkowaniu domowym raczej to nie grozi
    Tym razem jest to dom jednorodzinny budowany dla nas, także nie powinno być problemu. To samo powiedziano nam w wodociągach. Gdyby odległość od zaworu głównego była np. 50 metrów, to może dałoby się coś zauważyć. Także przy domu jednorodzinnym fi32 czy fi40 nie ma większego znaczenia. W wodociągach mówili mi, że odchodzi się powoli od stosowania rur o średnicy fi32 na rzecz fi40.

  6. #26

    Domyślnie

    Zasilanie domu w wodę mam rurą PE 32. Pod chudziaka który jest pod ławą dałem rurę PCV 75 mm (szarą). Nie było żadnego problemu z przeciągnięciem rury PE przed zasypywaniem fundamentów.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    W różnych wodociągach sa różne zwyczaje, np. w Warszawskich wszędzie rura PE 50x4,6mm.
    Takiej przez przepust 110mm nie przełoży, przez 160mm jest ciężko nawet jak jest zrobiony na kolanach 45 stopni (i zależy jak głęboki).
    Przepust z arota 110mm czasem się nadaje ale to zależy od tego jak jest poprowadzony i jaka rura przewodowa. Muszą to być baardzo łagodne łuki. Jak ktoś położy w kształcie i proporcjach litery "U" to może zapomnieć o przełożeniu.

    Najczęstsza praktyka to nawleczenia peszla tylko na fragmencie przechodzącym bezposrednio pod fundamentem bez pionowych odcinków. W razie wpadki można odkopać na zewnątrz i wewnątrz fundamentu i nie trzebaa dłubać pod fundamentem.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał T-omek Zobacz post
    Zasilanie domu w wodę mam rurą PE 32. Pod chudziaka który jest pod ławą dałem rurę PCV 75 mm (szarą). Nie było żadnego problemu z przeciągnięciem rury PE przed zasypywaniem fundamentów.
    Wszystko zależy od rury- u mnie nie było opcji. Rura PE 40, grubość ścianki 3,7mm PN16. Przy tej grubości rury nie trzeba nic dawać, ani obawiać się, że coś się przetrze lub pęknie.

  9. #29

    Domyślnie

    Aort ma garbowaną ściankę, najlepsza rura osłonową to z pcv 110 ma gładkie ścianki i bez problemu przepchnie się rurę.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Aort ma garbowaną ściankę, najlepsza rura osłonową to z pcv 110 ma gładkie ścianki i bez problemu przepchnie się rurę.
    Generalnie 2 rozwiązania: rura z PCV jako osłona dla standardowej rury PE 2mm lub zakup grubej rury PE 3,7mm i tam żadnej osłony już dawać nie potrzeba.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony