dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Fundamenty powinny mieć wieniec.
    Piony w ścianie można puszczać, puszcza się je w silikatach do wentylacji, wychodząc kolankiem w ostatnim pustaku. Nie powinno się puszczać rur przez wieniec. , chodzi o izolacje poziomą i umożliwienie ewentualnego dojścia do kolanka. Kolanko ukrywa się w warstwie posadzkowej.

    Puszczając pod sufitem będziesz słyszał szum wody ( chociaż w pionie też) . Masz tam kuchnię, od niej też masz odejście, najpierw wrysuj kuchnię, wtedy zobaczysz gdzie pion puścić, zlew będziesz miał na lewo id spiżarni raczej. Jak masz 15 cm styro na posadzkę to już wyjdzie spadek kanalizy, wtedy schodzisz pionem z łazienki albo w ścianie, albo obok i puszczasz dołem.
    Przy puszczaniu w ścianie rurę trzeba wstawić w trakcie murowania bo potem jej nie wstawisz. Jak planujesz w bruździe to dzwoń do projektanta, wszystko można zapiankować, ale trzeba być świadomym

  2. #22

    Domyślnie

    Fundament może mieć wieniec, w określonych przypadkach jest zalecany. W większości jednak przypadków, jest on całkowicie zbędny! Czyli jego brak, nie wpływa na przestrzeni dekad, na użytkowanie budynku.
    Co do pytania to osobiście nie trawie płyt GK, podwieszanych sufitów itd., więc ja bym sobie nie zafundował przedstawionego przez Ciebie rozwiązania.

  3. #23

    Domyślnie

    U mnie w projekcie jest napisane że nie dopuszcza się bruzd pionowych i poziomych, no to ciekawe jak zrobić hydraulike i elektrykę, chociaż elektrykę można jeszcze zrobić podtynkowo.
    Dopiero po wielu latach wyjdzie czy ściany nie będą pękać od bruzd ale teraz to bym murował dom z minimum pustaka 30 albo silikatu ,nie trzeba podobno ocieplać styro. Ścianki działowe też w projektach to jakaś żenada ,10 cm , po bruzdowaniu są mocno osłabione.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    U mnie w projekcie jest napisane że nie dopuszcza się bruzd pionowych i poziomych, no to ciekawe jak zrobić hydraulike i elektrykę, chociaż elektrykę można jeszcze zrobić podtynkowo.
    Dopiero po wielu latach wyjdzie czy ściany nie będą pękać od bruzd ale teraz to bym murował dom z minimum pustaka 30 albo silikatu ,nie trzeba podobno ocieplać styro. Ścianki działowe też w projektach to jakaś żenada ,10 cm , po bruzdowaniu są mocno osłabione.
    No i co z tego że będzie ściana pękać po latach? Człowieku, może nie masz w życiu poważnych problemów obecnie, ale uwierz, kiedyś pękające ściany będą Twoim najmniejszym problemem.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony