dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Zbyt duże bryzdy? Porotherm 25 P+W

    Witam,

    Zastanawiam się czy hydraulik nie przesadził i czy tak to zostawić, bruzdy głębokości 5cm i szerokości 3,5cm poziome, pionowe podobnie, jedna szerokość 10cm x 10cm x 1metr. Zostawić to tak, nic się nie stanie?
    https://i.ibb.co/y0RkScq/Whats-App-I...t-23-36-58.jpg
    https://i.ibb.co/vQD3skk/Whats-App-I...t-23-36-57.jpg


    Ostatnio edytowane przez atiiii4 ; 15-07-2021 o 06:01

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie zapoznałem się z tą normą i niestety te bruzdy ją przekraczają, jednak wydaje mi się, że w praktyce niejednokrotnie są one przekraczane.. Zostawić tak jak jest, czy lepiej to zaciągnąć zaprawą naprawczą i nie ukrywać w tych bruzdach? Z jednej strony to są normy pomijane w obliczeniach.. Jest to ściana nośna nad którą jest wieniec stropowy.. Tak się zastanawiam bo to pustak klasy 15 i w porównaniu np. do BK to i tak ma dużo większą wytrzymałość nawet po zrobieniu bruzd i ciężko podjąć decyzję co dalej z tą instalacją..
    Ostatnio edytowane przez atiiii4 ; 15-07-2021 o 06:39

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jestem ciekaw kto się tego trzyma.... W murach o grubości 24-25cm chowają rury kanalizacyjne 50 czy 75mm. Ale niech Ci będzie, wysłałeś koledze kawał fachowej wiedzy

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie większość fachowców tak mówi i później człowiek zderzy się z obliczeniami teoretycznymi warunków laboratoryjnych i ciężko powiedzieć co robić. Z drugiej strony to nie jest blok i w domku jednorodzinnym nie ma aż takich obciążeń, ale to tylko takie moje dywagacje.. Zły jestem trochę bo można było zrobić tylko pionowe i iść po posadzce, a tutaj w poziomie dość długie są te bruzdy, na szczęście nie zbyt szerokie..
    Ostatnio edytowane przez atiiii4 ; 15-07-2021 o 06:47

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Jestem ciekaw kto się tego trzyma....
    I dlatego wyszukiwanie "ściana pęka" czy podobne daje taką liczbę wyników.

  7. #7

    Domyślnie

    Oj to teraz, już nic nie wiem co proponujecie zrobić, czy to co zostało u mnie zrobione jest nie bezpieczne? Docelowo będą na ścianie kafelki, jest to kotłownia (tak wiem, po co chować rury )

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Dobrze masz, bruzdy nie są duże. Nie słuchaj Kajzena bo to największy szkodnik tego forum. Wiedziałem , że wyjedzie z tym artykułem.

  9. #9

    Domyślnie

    Rozumiem, dziękuję za uspokojenie

  10. #10

    Domyślnie

    Trzeba wycinać z umiarem

  11. #11

    Domyślnie

    Cześć

    Mam pytanie odnośnie tego tematu. Niedługo wznoszone są u mnie ściany właśnie z Poro P+W 25 i na etapie fundamentów piony kanalizacyjne są ułożone tak, aby szły w ścianie i w sumie zacząłem wątpić czy to dobry pomysł.
    Jest to powszechne czy już w to się nie idzie?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestatfx Zobacz post
    Cześć

    Mam pytanie odnośnie tego tematu. Niedługo wznoszone są u mnie ściany właśnie z Poro P+W 25 i na etapie fundamentów piony kanalizacyjne są ułożone tak, aby szły w ścianie i w sumie zacząłem wątpić czy to dobry pomysł.
    Jest to powszechne czy już w to się nie idzie?
    Oczywiście, że się w to nie idzie.
    Dzisiaj puszczasz się rury od kanalizacji w stylu industrialnym zaraz obok telewizora, lub tuż przy kominku. Firma Wavin ma nawet takie szare rury kanalizacyjne- idealnie nadają się nadają się na ów styl.
    Co do kolegi powyżej to zamiast o bruzdy, bardziej bym się martwił, wątpliwej jakości pustakami, w których to zawartość gliny, podobna jest do ilości naturalnych składników w Pepsi

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestatfx Zobacz post
    na etapie fundamentów piony kanalizacyjne są ułożone tak, aby szły w ścianie
    Znaczy już fundamenty masz osłabione rurą kanalizacyjną?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Oczywiście, że się w to nie idzie.
    Dzisiaj puszczasz się rury od kanalizacji w stylu industrialnym zaraz obok telewizora, lub tuż przy kominku. Firma Wavin ma nawet takie szare rury kanalizacyjne- idealnie nadają się nadają się na ów styl.
    Co do kolegi powyżej to zamiast o bruzdy, bardziej bym się martwił, wątpliwej jakości pustakami, w których to zawartość gliny, podobna jest do ilości naturalnych składników w Pepsi
    Nie wiem po co to ironizowanie
    Pytanie jest dość zasadne z uwagi na to jak budują aktualnie - w wielu przypadkach spotkałem się z tym, że robiona jest bruzda i tam wpuszczana 110 z pianką, ale z czasem dotarło do mnie, że to nie jest do końca słuszne rozwiązanie.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znaczy już fundamenty masz osłabione rurą kanalizacyjną?
    Nie sądzę że to osłabienie fundamentów - jest to delikatne wykucie w ostatniej m'ce i puszczona rura tak aby schowała się w ścianie. Nie przesadzajmy

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestatfx Zobacz post
    Nie sądzę że to osłabienie fundamentów - jest to delikatne wykucie w ostatniej m'ce i puszczona rura tak aby schowała się w ścianie. Nie przesadzajmy
    To nie masz tam zbrojenia?
    Nie będziesz miał wyżej EPS i chudziaka w którym można przesunąć pion nie ruszając fundamentu?

    Tak czy inaczej artykuł widziałeś, tematy o pękaniu ścian możesz wyszukać na FM czy wygooglać. Wybór, czy temat zignorować należy do Ciebie.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie masz tam zbrojenia?
    Nie będziesz miał wyżej EPS i chudziaka w którym można przesunąć pion nie ruszając fundamentu?

    Tak czy inaczej artykuł widziałeś, tematy o pękaniu ścian możesz wyszukać na FM czy wygooglać. Wybór, czy temat zignorować należy do Ciebie.
    O jakim zbrojeniu piszesz? Może pokażę fotkę..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rura.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	457443
    Kolanko jest o prostu lekko wsadzone w M'kę.
    Zdjęcie stare, chudziak już jest.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestatfx Zobacz post
    O jakim zbrojeniu piszesz? Może pokażę fotkę.
    Zazwyczaj ściana fundamentowa jest zakończona zbrojonym wieńcem.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zazwyczaj ściana fundamentowa jest zakończona zbrojonym wieńcem.
    Nie mam takiego rozwiązania w projekcie.

    Wracając do meritum sprawy - na tym etapie mogę jeszcze zdecydować i puścić pion po ścianie zmieniając bieg kolanami przy lekkiej ingrencji w pierwszego pustaka i go zabudować/wygłuszyć.
    Puszczanie rury 110cm w scianie 250 cm nie jest chyba dobrym pomysłem?
    Ostatnio edytowane przez lestatfx ; 16-07-2021 o 11:44

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.551
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    [QUOTE=Kaizen;8067450]Zazwyczaj ściana fundamentowa jest zakończona zbrojonym wieńcem.[/QUOTET

    Ten zwyczaj już rzadziej obowiązuje.

  20. #20

    Domyślnie

    To może i ja się podłączę żeby nie zaczynać nowego tematu.
    Pion piętrowej łazienki wypada jak wypada (okolice czerwonego kółka) czy istnieje możliwość przesunięcia pionu w róg budynku? Patrząc od strony technicznej można zrobić kolanko, spadek przy suficie, zabudować to stelażem z gk?

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/eae756443deef9b7
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/24e3107289ab1ff3

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony