dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Woda pod oknami balkonowymi

    Witajcie.

    Ekipa montazowa zamontowala nowa stolarke okienną wysunieta 0,5cm na zewnatrz (bo maja być rolety podtynkowe niedługo montowane).

    Problem jest taki, że w 2 oknach balkonowych nie dali tej platikowej listwy pod oknem, bo się nie zmieściła. W jednym tylko dali.
    Podczas ulewy mam mokry próg i zabudowe z KG od środka... okna są osadzone na drewnianych klnach i woda poawia się w ich okolicy.
    Okna zostały zamontowane w węglarkach (ekipa nie kuła węglarków, oprócz pojedyńczych i zamoontowała odpowiendnio pomniejszone okna w węglarkach wysunięte 0,5 cm poza mur na zewnątrz) w środku duże przestrzenie zostały wypełnione ytong 4-5cm, i KG mocowanym na pianę.)

    Proszę o pomoc co mogę zrobić z tą wodą pod oknami balkonowymi ? we Wrześniu docieplam dom styropianem.
    Poniżej kilka fotek.







  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak nie masz hydroizolacji to czemu się dziwisz?
    Montaż nie dokończony.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...29#post7674929

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tu problemów jest znacznie więcej i poważniejszych niż brak listwy podparapetowej.
    Ideały przy balkonach to podawliny z ciepłego i mocnego materiału, a nie podmurówka. Ale ona jest do przeżycia.
    Ogólnie rzecz biorąc: taki montaż (mimo iż wykonywany bardzo często) dziś rozpatruje się w kategorii fuszerki.
    Dzisiejszy montaż powinien być szczelny (minimum dwa razy droższy,a dobrze zrobiony wielokrotnie).
    Sama piana szczelności nie zapewni, dlatego do montażu stosuje się dodatkowe taśmy, folie masy.
    W Twoim przypadku nawet piana nie jest położona starannie. Przy tej deseczce nie tylko woda się dostaje, ale i dmucha. To powinno być podparte twardym i trwałym klockiem, a do tego włożonym tak, by było dobrze zapianowane. Potem całość - a już szczególnie dół - doszczelniona (np. masami)
    Tu nie ma co poradzić. Tanio- włożyć parapet (ale jak, gdy ta deska przeszkadza, a nie możesz jej wyjąć by okno nie straciło podparcia). Tyle, że tanio oznacza stałą utratę ciepła w trakcie eksploatacji poprzez nieszczelności piany.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    To zdjęcie z deseczkami to okno balkonowe położone na płycie balkonowej tzw "lastryko" bez listwy "transportowej" resztę okien mam zamontowanych z listwami transportowymi i pod nimi są kliny, więc parapety bez problemu wejdą pod okno nad listwą transportową. Myślałem żeby obciac pianę i zaprawic te okna od zewnątrz np masą soudal soudatight hybrid 600. Ale dalej nie wiem co zrobić z tymi drzwiami balkonowymi na dole.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony