dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Uszkodzona trampolina - czy warto naprawiac?

    Witam. Po ostatnich burzach zwiało mi trampolinę do sąsiada, obecnie wygląda tak jak na załączonych zdjęciach. Chciałem się Was poradzić czy opłaca się ją naprawiać/prostować/wymieniać uszkodzone elementy czy w tym wypadku raczej tylko kupno nowej? Z góry dziękuje za odpowiedź.

    https://ibb.co/dmvNqyT
    https://ibb.co/WxGMk3K
    https://ibb.co/xJFb08f

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Miałem to samo w pierwszym sezonie Plus jeszcze zniszczyłem sąsiadce elewację
    Opłaca się naprawiać, bo są sklepy z częściami do trampolin. Nie baw się w prostowanie, kup nowe rurki i wymień. Reszta wygląda OK, chyba, że siatka porwana to też można wymienić.
    I najważniejsze! Kup ze dwie kotwy i przytwierdź trampolinę do podłoża!!!
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ponieważ model mały i tandetny IMO nie ma sensu naprawiać. Kup taką, co sprężyny ma poza siatką.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ponieważ model mały i tandetny IMO nie ma sensu naprawiać. Kup taką, co sprężyny ma poza siatką.
    I wzmocnienie z rurek na górze siatki
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  5. #5

    Domyślnie

    Dla bezpieczeństwa lepiej wymienić na nowe elementy (o ile się da). A na drugi raz przypalować do ziemi - ja się też nauczyłem jak trampoliny trzeba było szukać po sąsiadach.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie. Trampolinę wyrzuciłem, a następną na wiosnę na pewno zabezpieczę kotwami z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Miałeś pecha! Widziałem trampolinę która obiegła dookoła prawie cała działkę 0,15 ha i zaparkowała w miejscu startu. Gdyby nie nagranie z monitoringu, to nikt by nie uwierzył sąsiadowi, który opowiadał co działo się nocą. Elewacja nawet nie draśnięta, domek w ogrodzie i drzewka nie połamane - nie do wiary, a wiało nieźle .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony