dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie pompa ciepła i jej działanie w smogu?

    Podobnie jak większość mieszkańców naszego pięknego kraju, przez większą część wiosny i jesieni, całą zimę - czy chcę, czy nie chcę - wdycham solidną dawkę smogu. I pewnie umrę na raka z tego powodu.

    Jak ze smogiem radzą sobie pompy ciepła? Chodzi mi o to, że w warunkach swojej największej pracy, pompa zasysa jakieś syfiaste powietrze z otoczenia. Czy w standardzie są jakieś filtry powietrza? Jeśli tak - co ile trzeba je zmieniać? Czy sama pompa ma jakieś części, które ulegną szybszemu uszkodzeniu z powodu pracy w smogu?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maciej Murawski

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-848
    Posty
    5

    Domyślnie

    Raz do roku trzeba umyć parownik czyli chłodnicę z brudu który osiadł na blaszkach. Ale to wszystko. Większy problem jest z rekuperacją jeżeli sąsiedzi dymią smogiem. Rekuperacja zasysa od 300 do 600 m3 na godzinę. Bez filtrów to przepis na palenie papierosów bez ich kupowania.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał panwiesio Zobacz post
    Czy sama pompa ma jakieś części, które ulegną szybszemu uszkodzeniu z powodu pracy w smogu?
    Jak wszystko. Każda rzecz szybciej się starzeje w kwaśnych deszczach itd. Ale żeby coś specjalnie padało od smogu to raczej nie.

  4. #4

    Domyślnie

    PM2.5 i PM10 nie robią na pompie większego wrażenia. Wymiennik brudzi się bardziej od kurzu i jego aerozolu, ale to wystarczy raz na sezon przeczyścić dedykowanym preparatem i jest OK
    150 m2 grzane, mur 40cm + 15cm grafitowego styro, strop 18cm grafitowego styro, białe styro 10cm w podłodze, podłogówka/grzejniki ~50/50, wentylacja mech.+reku, DZ Konceptus 12 x heli tzw. "połówki" (tyle, co 6 normalnych) PC on/off DIY + kominek z PW, PV 10kWp

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jednostki zewnętrzne w klimach od wielu lat u mnie nie wymagały mycia. Co najwyżej wydmuchania liści, sierści i innych grubszych rzeczy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony