dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kotłownia otwór nawiewny

    Witam,

    Robiłem modernizację pieca tj. wymianiałem węglowy na gazowy z zamkniętą komorą spalania. I zastanawiam się czy nadal potrzebny jest otwór nawiewny? Powietrze do pieca dostarczane jest przez komin. Czytając przepisy jest wzmianka że dopuszcza się (w kotlowniach do 30kW) nie robienie takiego otworu a doprowadzenie go z sąsiedniego pomieszczenia np. poprzez dziure w drzwiach czy też ich brak
    W pomieszczeniu jest wentylacja grawitacyjna tj. kratka wentylacyjna przy suficie.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ybl Zobacz post
    Witam,

    Robiłem modernizację pieca tj. wymianiałem węglowy na gazowy z zamkniętą komorą spalania. I zastanawiam się czy nadal potrzebny jest otwór nawiewny? Powietrze do pieca dostarczane jest przez komin. Czytając przepisy jest wzmianka że dopuszcza się (w kotlowniach do 30kW) nie robienie takiego otworu a doprowadzenie go z sąsiedniego pomieszczenia np. poprzez dziure w drzwiach czy też ich brak
    W pomieszczeniu jest wentylacja grawitacyjna tj. kratka wentylacyjna przy suficie.
    Masz mieć wentylację, prawda? Sama kratka pod sufitem nie wystarczy, bo tamtędy gazy mają się wydostawać z pomieszczenia, a jak zaślepisz otwór nawiewny, to przepływ powietrza w kominie się zatrzyma, a nawet dojdzie do cofki.
    To już Twój problem, skąd weźmiesz powietrze, ale rozumiesz, że otwarcie drzwi do pomieszczenia, w którym nie ma nawiewu powietrza zewnętrznego nic nie da?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    No tak ale tu już się rozbijamy o zasade działania wentylacji grawitacyjnej która jest taka sama w każdym innym pomieszczeniu.
    W tejże kotłowni miałbym zamiast otwartego cały czas wlotu:
    A. Okno (fakt nie wspomnialem o tym) z nawiewnikiem
    B. Drzwi do pomieszczeń z dopływem powietrza zewnętrznego (nawiewniki, okna)

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    No to nie będzie problemu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony