dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Montaż okien i rolet podtynkowych, a gdzie dać moskitiery plisowane?

    Chciałabym zasięgnąć porady w kwestii moskitier plisowanych. Planuję zakup okien i rolet podtynkowych. Czy po zamontowaniu rolet podtynkowych jest jeszcze szansa na zamontowanie moskitier? Pytam, bo mam korzystną ofertę z salonu okien na okna i rolety, ale niestety nie zajmują się moskitierami. Stąd pytanie czy jak mi zamontują okna i rolety to czy da się jeszcze zamontować moskitiery plisowane, np. przez inną firmę?

    A może lepiej wybrać "mniej" korzystną ofertę ale od salonu który montuje wszystko razem: okna, moskitiery i rolety podtynkowe?
    Przy okazji inne pytanie, czy do okien wyłącznie uchylnych stosuje się jakieś moskitiery? Jak takie rozwiązania wyglądają?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Słowo klucz to ta "korzystna oferta". Zawsze węszę w niej zagrożenia

    Nie robię moskitier plisowanych, więc się nie znam i nie będę się w tym temacie wypowiadał. Wydaje mi się, że to jest osobna ramka aluminiowa, montowana niezależnie od rolety.

    Możesz spotkać moskitiery zintegrowane z roletą. Fachowcy je przeklinają ze względu na awaryjność. Klienci sobie /czasem/ chwalą. Jeden mi powiedział: "ot, czasem wyjdzie siatka z ramki i trzeba poprawić". On tak podchodzi, inni zgłaszają reklamację ...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Znane mi moskitiery plisowanie możesz zamontować na roletę lub pod nią.
    Montując na rolecie ograniczasz dostęp o rewizji, w razie awarii rolety będzie trzeba zdemontować moskitierę.
    Montując pod roletą trzeba zastosować dystans. To rozwiązanie ma dla mnie same zalety poza większym wysunięciem skrzynki przed mur (2 cm więcej do ukrycia w ociepleniu), oraz dodatkowym kosztem zastosowania dystansów prowadnic. Nadproża są ocieplone ? Czasem dystans jest niezbędny w celu ocieplenia nadproża.

    Na okno uchylne stosowałbym zwykła moskitiere ramkową. Siatka w ramce aluminiowej zaczepianej do ramy okna
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 19-07-2021 o 15:16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony