dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przerwany drenaż polal

    Witam, podczas kopania pod fundamenty przerwaliśmy drenaż pola, którego nie ma na mapach. Co najmniej dwa drenki uszkodzone, na zdjęciach widać ile wody w 1 noc spłynęło, drenki są niewielkiej średnicy 2-3cm, takie ceramiczne. Czy ktoś z was też przerabiał taką sytuację? Macie pomysły na rozwiązanie? Studnia chlonna, bypass? Dodam że rów przydrożny jest powyżej linii drenarskiej, we wsi nie ma kanalizacji. Ostatnie zdjęcia z dnia kopania dla zobrazowania skali problemu

  2. #2

    Domyślnie

    Zrobić SZCZELNE obejście, zasypać, zapomnieć.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardinals1990 Zobacz post
    Witam, podczas kopania pod fundamenty przerwaliśmy drenaż pola, którego nie ma na mapach. Co najmniej dwa drenki uszkodzone, na zdjęciach widać ile wody w 1 noc spłynęło, drenki są niewielkiej średnicy 2-3cm, takie ceramiczne. Czy ktoś z was też przerabiał taką sytuację? Macie pomysły na rozwiązanie? Studnia chlonna, bypass? Dodam że rów przydrożny jest powyżej linii drenarskiej, we wsi nie ma kanalizacji. Ostatnie zdjęcia z dnia kopania dla zobrazowania skali problemu
    Z 10 lat temu miałem taką sytuację. Zrobiliśmy wykop na działce, która kiedyś była polem. Przerwaliśmy drenaże, woda leciała inwestor poleciał do urzędu a tam nikt nic o takim drenażu nie widział, bo był za Niemca robiony. Zatkaliśmy i po temacie.

    Dodatkowy bonus, to spowolnienie spływu, bo za czasów mej młodości rowy między polami były pełne wody i ryb , teraz latem są zupełnie suche a obecnie może z 10cm wody.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Zatkanie to głupi pomysł, bo przyjdą mokre lata i będziesz pływał i szarpał się utopiony w błocie. Widziałem takie tematy wielokrotnie. Tylko wykonac obejście ze studniami rewizyjnymi na załamaniach czyli przypuszczalnie 4 studnie (wpięcie, narożniki obejścia x2 , wpięcie wyjścia). Starannie aby zachować spadki i śpisz spokojnie. Widziałem osiedle kilkadziesiąt domków jednego inwestora, fundament każdego przerywał co najmniej jeden sączek. Pokazałem wykonawcy na wykopie (sucha jesień), powiedziałem co zrobić lecz decyzja inwestora była po taniości - olać temat. Po kilku latach zajrzałem na osiedle i przy kilku budynkach zobaczyłem studnie powyżej - sprawa jasna! Nabywcy skarżyli sie na wilgoć i zapach, olani poszli do sądu. Wykonano odkrywki i udowodniono że inwestor nie dochował starannosci i nic nie pomogły tłumaczenia ze drenażu nie było na projekcie (MDCP). Inwestora obciążono wykonaniem .... Może z jego punktu finansowo się opłaciło (co 9. nabywca poszedł na drogę sądową) lecz opinia zszargana. Tylko ze to były czasy gorączki nabywców. Czasy gdy stałeś przy szosie w zasięgu wzroku kierowcy, hamowanie pojazdów z obcymi rejestracjami i wypadał ktoś: "Panie, gdzie tu można kupić jakieś działki?" Odpowiedź - Nie wiem, była niemalże nietaktem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony