dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michal1337

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    31

    Domyślnie Przycięcie gałązek na drodze dojazdowej.

    Witam serdecznie, posiadam działkę budowlaną która znajduję się na terenie leśnym tak samo jak droga dojazdowa. Droga jest gminna. Problem w tym że, że jest ona leśna, utwardzona, dojechać się da lecz przeszkadzają gałązki krzaków średnica gałązek to może 1cm. Teraz pytanie czy mogę je lekko podciąć? Myślę, że gmina się nie obrazi, że przeze mnie będą mieli mniej kosztów a ja sprawę załatwioną szybciej niż gdybym to zgłosił a zależy mi na dojeździe bo mam robić ogrodzenie a nie wyobrażam sobie nosić tego przez około 200m. Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak szczerze - to pytanie na forum nie jest właściwe- ogólnie ja bym Ci doradził , że możesz i oczywiście stracisz czas, pieniądze np na paliwo - pomożesz pracownikom gminy ....ale możesz mieć problemy.
    Skontaktuj się z przedstawicielem Gminy i przedstaw sytuację - będziesz miał jasność, a niekiedy gmina szybciej to wykona, niż myślisz. Może również przedstawić , że możesz to wykonać samodzielnie usuwając gałęzie tylko z jednej strony i tylko do pewnej wysokości, natomiast materiał odpadowy złożyć w jednym miejscu lub wykorzystać dla siebie.

    Odpisz jak skończyła się sprawa - bo wątek szczególny a warto go zachować bo wbrew pozorom dosyć częsty gdy działka jest poza ogólnym terenem zabudowanym.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Michal1337

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    31

    Domyślnie

    Sprawę mam załatwioną więc mogę opowiedzieć.
    Poszedłem do gminy, pogadałem z wójtem, powiedziałem o co chodzi, bez wypełniania żadnych papierów. Dostałem pisemną zgodę na wycięcie krzaków i drzew na całą szerokość drogi dojazdowej. Nawet ogarnął mi geodetę do wyznaczenia granic drogi bez dodatkowych kosztów.
    Fajnie bo miałem załatwione to w jeden dzień, myślę, że to zależy od gminy - jakie mają podejście do mieszkańców.

  4. #4

    Domyślnie

    Nawet gdybyś te gałązki wyciął bez powiadamiania gminy nic by się nie stało. prędzej czy później ktoś na zlecenie musiałby je usunąć. U mnie np pracownicy ZUK to robią co kilka lat, a tam gdzie mieszkańcom przeszkadzają bo jest słaba widoczność przy wyjeździe z posesji to sami wycinają i jak dotąd nikt o to się nie przyczepił.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony