dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Mata grzewcza a płytki

    Witam! Chcę u siebie w łazience zamontować matę grzewczą elektryczną. Czy muszę zalewać ją wylewką, czy mogę położyć ją na hydroizolację i położyć od razu na niej płytki na kleju elastycznym? Do tej pory wyczytałem, że możliwe jest układanie na niej płytek od razu, tylko jak to zrobić, żeby jej nie uszkodzić pacą zębatą? Czy można wyrównać ją klejem a grzebieniem nałożyć klej na płytkę i przykleić w taki sposób? Jak według was zrobić to najlepiej? Do tej pory w łazience mam tylko gołą wylewkę z mixokreta.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wyjaśnię Ci najprościej jak umiem:
    Matę grzewczą można ułożyć bezpośrednio pod płytkami i praktycznie równocześnie bo grubym grzebieniem nakłada się klej w to zatapia matę - to siatka jak na elewację z wklejonym przewodem grzejnym i na to znów warstwa kleju i płytka. Wadą tego jest to, że warstwa kleju jest wymieszana z mocowaniem ogrzewania i mocowaniem płytki - "wybicie" choćby jednej uszkodzonej lub położonej krzywo jest bardzo utrudnione i wtedy właśnie może dojść do uszkodzenia przewodu grzejnego. A już wymiana płytek(zmiana na inne) bez niszczenia ogrzewania jest niemożliwa.
    Inną metodą i bardziej bym ją polecał jest przyklejenie maty grzewczej do posadzki warstwą elastycznego kleju i wykonanie cienkiej gładzi na macie - tak, aby tworzyła cienką jednorodną w miarę gładką powierzchnię. Gdy wyschnie dopiero wtedy przyklejenie na to płytek na grzebień. Przyznam się , że do kleju do płytek dodałem kiedyś barwnika brązowego do farb. Zrobił się kontrast pomiędzy warstwami i widać było różnicę chodziło po to by ewentualnie podczas wymiany płytek( stylizowane na deski /panele nie bardzo się podobały) można było skuć nie uszkadzając zaprawy ogrzewania. Wiem, że nie było to potrzebne na całości, ale jak uszkodzono płytkę to wymiana była wręcz banalna i bezpieczna.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Będę próbował zatopić w kleju, wymiany płytek w łazience nie przewiduję już za mojej kadencji, mam nadzieję, że nie będę do tego zmuszony .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony