dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Izolacja stropu poddasza i podlogówka

    Witam zabieram się za robienie sobie poddasza w starym domu i przyszedł czas wylewki.
    Mam cienki strop około 10cm gdzie wstępnie miał być styropian podlogowka i wylewka.

    Niestety jest on jak fale dunaju i rozkładanie styropianu w poziome na podłogówkę to będzie istna męka. Plus chciałbym jak najbardziej odizolować hałas by nie było słychać każdego kroku na dole.

    Pomyślałem o wylewce styrobetonowej później folia podlogowka i druga wylewka na finish
    Niestety nie mam zbyt dużo możliwości i 5cm to raczej Max na styrobeton który przykryje kable i kilka rur od wody. Rodzi się pytanie czy mogę bez przeszkód dać na styrobeton i folie podłogówkę następnie wylewkę anhydrydową ? Styrobeton dobrze odizoluje bez większych strat ciepła ?

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuje uzbroić się w cierpliwość z pobawić w docinanie jednak płyt styropianowych -wiem że to czasochłonne.

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko zrobienie poziomu tym styropianem do jednego punktu jest praktycznie nie wykonalne.
    W jednym miejscu depresja potem garb na długości dwóch metrów i znowu depresja

    Słyszałem też że styrobeton ma lepsze właściwości akustyczne, prawda to ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony