dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie OCZYSZCZALNIA BIOLOGICZNA - Kingspan BIODISC, BIOFICIENT 4 czy WOBET ZBS-5c ?

    Witam.

    Bardzo proszę doświadczonych o opinie, którą oczyszczalnie biologiczną wybrać.
    Z wszystkich wybrałem te 3:
    KINGSPAN BIODISC - cena 25k na gotowo
    KINGSPAN BIOFICIENT 4 - cena 16k na gotowo
    WOBET ZBS-5c - cena 16 - 18k na gotowo

    Wiem, że BIODISC jest z tego najlepszy, jednak cena jest spora... Jeżeli naprawdę mi polecicie tą oczyszczalnie to trudno, zacisnę zęby i zainwestuję, jeżeli ma się to potem wiązać z poprawną pracą przez wiele lat bez doglądania.

    Słyszałem dużo dobrych opinii o WOBET ZBS-5c - byłbym wdzięczny za jakieś opinie, najbardziej przez ludzi, którzy użytkują tą oczyszczalnie.

    Bioficient 4 klasyfikuję końcu, jednak bardzo bym prosił o informację przez kogoś kto użytkuje.

    Najbardziej zależy mi na tym, aby nie była to głośna oczyszczalnia oraz aby nie wydzielały się z niej przykre zapachy.
    Jeżeli chodzi o doglądanie i serwisowanie to mogę to robić, jeżeli jest to opłacalne.

    Na początku użytkowania będą to 2 osoby dorosłe, jednak za parę lat będą to 4-5 osób.

    Bardzo wasz proszę o doradzenie, jakieś konkretne informację.

    Jeżeli chodzi o grunt, to jest on taki sobie, ale był już jeden instalator i powiedział ,że można zrobić drenaż, proszę o sprawdzenie:

    Na podstawie wykonanych wierceń stwierdza się, że podłoże gruntowe budują
    czwartorzędowe osady lodowcowe (pyły, gliny pylaste) oraz wodnolodowcowe
    (pospółki zaglinione). Grunty rodzime są przykryte warstwą gleby o miąższości 0,4 m.
    2) Grunty spoiste plastyczne warstwy B2 o stopniu plastyczności IL = 0.25,
    charakteryzują się przeciętnymi parametrami wytrzymałościowymi i spełniają warunki
    bezpośredniego posadowienia obiektów budowlanych.
    3) Grunty spoiste twardoplastyczne warstwy B1 o stopniu plastyczności IL = 0.07,
    charakteryzują się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i spełniają warunki
    bezpośredniego posadowienia obiektów budowlanych.
    str. 3
    4) Grunty sypkie zagęszczone warstwy I o stopniu zagęszczenia ID = 0.82,
    charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i spełniają
    warunki bezpośredniego posadowienia obiektów budowlanych.
    5) W czasie wierceń w otworach nie stwierdzono występowania poziomu wody gruntowej
    (stan na sierpień 2020r.)
    6) Warunki gruntowe na omawianej działce można uznać za proste.

  2. #2

    Domyślnie

    W zasadzie to trzy różne oczyszczalnie ze względu na technologi oczyszczania - ciężko jest stawiać obok siebie, ale jeśli już trzeba to masz słuszną kolejność oceny: Biodisc, ZBS-5C, Bioficient 4

    Nie będę sie rozpisywał o zaletach/wadach poszczególnych technologii oczyszczania bo na tym forum ten temat był poruszany już wiele razy. Wszystkie są ciche i ze wszystkich nie będą się wydzielały smrody, pod warunkiem poprawnie wykonanej wentylacji wysokiej budynku (pion kanlizacyjny wyprowadzony ponad dach).

    Wszytkie wymagają czynności serwisowych - Biodisc teoretrycznie najmniej ale nie wiem czy czujesz się na siłach samodzielnie zbadać osadzenie łozyskowania wału wirnika lub luzy na przekłądni pasowej. Możesz brać serwis - niestety płatny.

    Przy 5 osobach ostatnia już może mieć problem aby to dzwignąć, dwie pierwsze poradzą sobie zarówno z 2 osobami jak i póxniej z 5ma.

    Co do gruntu - wartwa opisana w 4 punkcie to ta której szukamy. Pytanie jak głeboko się zaczyna oraz jaka jest jej głebokość. Drenaż jest zdecydowanie rozwiązaniem lepszym niż studnia chłonna ale jęsli ta warstwa jest głęboko, to budowa drenażu bedzie zbyt kosztowna i lepiej wykonać studnię chłonną lub leiej nawet 2.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    właściwie jedyne co mogę jeszcze dodać to ta serwisowalność, ZBS jest większy od Bioficienta i przez to prawdopodobnie będziesz mógł, rzadziej wybrać osad, a dostęp do wnętrza oczyszczalni będzie łatwiejszy (ZBS ma właz do każdej komory Bioficjent nie, oczywiście w Biodysku zdejmujesz całą pokrywę i wchodzisz do środka) - w razie czego. Dodatkowo tak z praktyki, pierwsza z oczyszczalni ma mniej awaryjną dmuchawę.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za info.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony