dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mkrajewko

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1

    Domyślnie szansa na kasę za wydatki

    Czy jest jeszcze szansa na dopłatę do wymiany starego kotła na ekogroszek? Ile taki nowy może kosztować? Na jaki zwrot inwestycji mogę liczyć? Czasowo długo to trwa sama instalacja i pieniążki z dotacji? Mnóstwo pytać i ogólny stres bo właśnie się dowiedziałem, ze u nas za 2 lata zabraniają starych pieców używać i człowiek musi sam wszystko po kolei. Będę wdzięczy za wskazówki.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Daj link do kotła

    po 1 Żadnego kotła na paliwo stałę
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mienik

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    22-562
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkrajewko Zobacz post
    Czy jest jeszcze szansa na dopłatę do wymiany starego kotła na ekogroszek? Ile taki nowy może kosztować? Na jaki zwrot inwestycji mogę liczyć? Czasowo długo to trwa sama instalacja i pieniążki z dotacji? Mnóstwo pytać i ogólny stres bo właśnie się dowiedziałem, ze u nas za 2 lata zabraniają starych pieców używać i człowiek musi sam wszystko po kolei. Będę wdzięczy za wskazówki.
    Jeszcze masz szansę jeśli zainstalujesz nowy piec do końca roku. Możesz tez ocieplić dom dodatkowo, okna wyminąć i zbieraj faktury. One będą podstawą do wypłaty dotacji, która jest uzależniona od dochodu. Masz szansę nawet na 37 tysięcy. Z tego co wiem to w przyszłym roku jeśli ktoś będzie się pozbywał starego kopciucha to tylko ekologiczne urządzenia będą wchodzić w grę typu pompy ciepła. Sam od ponad roku mam wyremontowana instalacje piec pełen automat – eko desing i sobie chwalę bo życzycie ekogroszka – mam Sztygara – jest nieduże o 1/3 mniejsze w sezonie niż wcześniej bo węgiel ma najwyższa na rynku moc opałową, mało siarki i pyłów. Nie poświęcam obsłudze kotła zbyt wiele czasu w piątek wyniosę popiół i zasypię na cały tydzień. Także polecam taką inwestycje koniecznie ubieganie się o zwrot poniesionych kosztów. Wniosek jest łatwy i tylko 30 dni czekasz na rozpatrzenie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony