dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mabo21

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-474
    Posty
    2

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne drewniane z DREWMAK

    Witam wszystkich,

    ktoś miał kontakt z produktami tej firmy w tym wykonaniu?
    Dla grubości skrzydła 72mm.
    https://drewmak.pl/?page_id=191

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Możesz nie traktować mojej wypowiedzi jako istotnej, bo nie miałem styczności z tymi drzwiami, ale niedawno jakiś handlowiec przywiózł mi ich katalog i miałem okazję zerknąć.
    Raz - są chyba uzupełnieniem oferty mojego dostawcy o coś tańszego niż ich sztandarowy produkt jakim jest Barański. Tyle, że u mnie B. jest już tańszą alternatywą. do której sięgam w ostateczności (jak klientowi dobrze z oczu patrzy a nie stać go na moje typy).
    Dwa: zawsze zalecam do drzwi drewnianych zamek listwowy, najlepiej z ryglami wyskakującymi automatycznie przy każdym zamknięciu. U nich podstawowy listwowy kosztuje + 500zł.
    Trzy - sprawdzam "papiery". Są dostępne na stronie w zakładce do pobrania. Plus. Ud - 1,1 - 1,0. To żadna rewelacja, przy tej wielkości zwykłe stalówki 5-6cm będą miały podobnie. Ale zerkam w DWU - a tam stoi: przepuszczalność powietrza: klasa 2... a to już jest słabo.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mabo21

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-474
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki, to bardzo cenna uwaga. Jakiego producenta wskazałbyś na sensownego i czy drzwi drewniane czy stalowe dla budżetu 4-5 tys.? Poza tymi z Drewmaku rozważałem opcjonalnie KMT/Wikęd - ale może w tym roku jest coś ciekawszego?
    Swoją drogą - szukałem na stronie KMT wskaźnika przepuszczalności powietrza - i nie znalazłem jaki oni mają. Wikęd ma zdaje się klasę 4.
    Mam nietypową szerość - pomiędzy 80 i 90. Spec z KMT właśnie odpuścił bo takich nie ma. Zostaje mi Wikęd - chyba że zasugerujesz jeszcze inne? Gerda Thermo Premium 75? (mam aktualnie WX20)
    Ostatnio edytowane przez Mabo21 ; 22-07-2021 o 08:51

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Budżet 4-5 na dzień dzisiejszy nie pozwala zaszaleć. Jeśli mówimy o drzwiach do wymiany, to istotny jest ten możliwy do osiągnięcia wymiar. Wikęd ma praktycznie taki sam jak KMT. W takich sytuacjach ratunkiem są firmy robiące na każdą szerokość.

    KMT - słabo u nich z wyczuciem rynku. To że są tak istotnym graczem na rynku to kwestia ilości opcji. Zawsze coś się trafi dobrze...
    Gerda - nie znam aktualnej oferty. Nie przemawiają do mnie. Ostatnio sporo spamowali, a tego nie lubię.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Rzeczywiście w budżecie 4-5 tyś nie poszalejesz. Pytanie czy chcesz drzwi z szybą czy bez. To już wpływa na cenę. W takim przedziale cenowym ja nie pchałbym się w drewno. Jak sam zauważyłeś stalówki będą chyba lepszą alternatywą. Wikęd czy KMT będą OK. Z tańszych i moim zdaniem ciut uboższych możesz zobaczyć sobie jeszcze Mar-Tom. Kwestia jak nisko chcesz zejść z ceną.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Frombork

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Frombork
    Kod pocztowy
    14-530
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy wspominane wyżej drzwi, nadają się też do domku jednorodzinnego? Mam właśnie problem z drzwi plastikowych, z profilu Veka, z których łuszczy się okleina.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frombork Zobacz post
    Czy wspominane wyżej drzwi, nadają się też do domku jednorodzinnego? Mam właśnie problem z drzwi plastikowych, z profilu Veka, z których łuszczy się okleina.
    Jakbyś wrzucił foto swoich drzwi, to bym uwierzył, bo na razie to brzmi niewiarygodnie.

    A co do pytania: tak, nadają się.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony