dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dom blisko stawu - 10m

    Witam wszystkich. Bardzo proszę o poradę odnośnie ulokowania domu w bardzo bliskiej odległości ok 10m od stawu o powierzchni około 1600m2. Interesuje mnie kupno tegoż domu stąd moje wątpliwości czy taka bliskość do otwartego zbiornika wody nie będzie powodowała problemów z konstrukcją budynku. Z góry dziękuje za opinie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Z konstrukcją może nie( bo wszystko zależy jak został zbudowany) ale może pojawić się szereg innych problemów, począwszy od uciążliwości insektów, płazów, gadów, nadmiernej wilgoci wewnątrz budynku szczególnie w okresach przejściowych jak również całkowicie innego klimatu i zwiększonego narażenia się na wszelkiego rodzaju alergie.
    Poza niektórymi wadami fajnie jest mieszkać w bliskim sąsiedztwie wody.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    1600 m2 ??? Czy aby nie pomyliłeś autorze powierzchni?
    Czy jest uciążliwe? Wątpię, domy które stoją z daleka od jakiegokolwiek źródła wilgoci potrafią mieć grzyba i podciągać wodę.
    Wszystko zależy jaki to staw i jaki jest grunt no i sam dom ile liczy sobie lat, ale tak ogólnie to jeżeli autorowi podoba się to wszystko jest do zrobienia i naprawienia. Ja osobiście taką miejscówkę bym łykną

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jeśli staw będzie twój, to masz DZ i ogrzewasz dom PC.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    No i jak są małe dzieci nie trudno o wypadek.

  6. #6

    Domyślnie

    Mało informacji wg umieszczonego opisu łykałbym jak pelikan. Podpiwniczona nie , wilgoć na murach w środku na zewnątrz. Dziwny zapach w środku czy wszędzie rozpylono na czas wizyty odświeżacze . Temat na na książeczkę pod tytułem weryfikacja zanim kupisz. Czy poza stawem coś więcej jest ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony