dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Fundament bramy przesuwnej z gotowej mieszanki np. B30

    Witam,
    nie mam możliwości przywiezienia pasku, żwiru aby samemu zrobić beton do wykonania fundamentu bramy przesuwnej.
    Przed zalaniem fundamentu będzie wykonane zbrojenie.

    Czy mogę taki fundament wylać z gotowych mieszanek np. Rolas B30 rozmieszanych z wodą?

    Czy warto dodać coś do tej mieszanki plastyfikator? Jaki polecacie?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Pilnuj ilości wody zarobowej jak będziesz mieszał. A otrzymasz beton zgodny z deklaracją z worka, jeśli chcesz to dodawaj plastyfikatory. Ale z sensem . Jeśli przyspieszające wiązanie bo od razu będziesz zasypywał montował etc. Upału nie ma ale podlewaj beton wodą

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź.

    Doradzisz jeszcze w innym problemie:
    Mam stary fundament ciągły ogrodzenia, który nie jest wykonany w poziomie.
    Na tym fundamencie chcę wykonać ogrodzenie z loczków ogrodzeniowych SLABB. Słupy ok. 120cm wysokości, podmurówka z jednego bloczka.
    Różnica to ok. 5-7cm.
    W jaki sposób mogę "wypoziomować" ten fundament? Fundament jest niżej niż grunt ok. 4cm. Nie chcę aby fundament wystawał ponad grunt.
    Czy nie warto tego poziomować? Czy mogę wypoziomować bloczkami (będą one wtedy poniżej gruntu)?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przede wszystkim musisz wykonać na tym fundamencie izolację poziomą dosłownie taką jak na fundamencie domu a potem gdy zaczniesz murować pierwszą warstwę wyrównasz zaprawą do murowania. Aby bloczek ogrodzeniowy nie miał bezpośredniego kontaktu z gruntem(brudne plamy, namakanie) warto jest zrobić opaskę ze żwiru w kolorze lub kontrastowym wokoło ogrodzenia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Czy IZOHAN Eko 1K będzie odpowiedni? Mogę na nim bezpośrednio murować?
    Jeśli nie to co innego zastosować?
    Folia raczej odpada (fundament nie jest idealnie równy, ma ubytki po wykuwaniu starego ogrodzenia).

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Folia fundamentowa, ubytki uzupełnij zaprawą. Izohan-em możesz pomalować cały fundament a nawet go trochę odkopać gdy wyschną ubytki które uzupełnisz. Fundament jak sam napisałeś nie jest równy, ale to dotyczy wysokości folia podda się i ładnie ułoży . Po pomalowaniu będzie ładny czarny, na to odpowiedniej szerokości folia fundamentowa i zaprawa murarska oraz pierwszy rząd bloczka do poziomu - gdy to zwiąże następne warstwy już na równej powierzchni. Dlaczego chcesz zrobić to byle jak?, zrobisz raz porządnie nie będzie się niszczyć ogrodzenie, nie będzie wykwitów wapiennych i postoi parę lat.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7

    Domyślnie

    Chcę to zrobić porządnie.

    Czy w takiej kolejności będzie dobrze?
    1. uzupełniam ubytki fundamentu
    2. smaruję Izohan-em
    3. folia fundamentowa
    4. bloczki fundamentowe idealnie do poziomu na zaprawie
    5. wklejenie prętów zbrojeniowych pionowych (przez bloczki do fundamentu)
    6. ponownie Izohan
    7. ponownie folia fundamentowa
    6. układanie bloczków ogrodzeniowych i ich zalanie

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    1 potem 4 i dalej....będzie idealnie. Jak będziesz smarował Izohanem to pomaluj całość od folii w dół.
    Będzie bardzo dobrze.

  9. #9

    Domyślnie

    Częściowo bloczki będą widoczne (jest lekki skos terenu).
    Nie chcę aby te widoczne były "brzydkie".
    Przez to chciałem je odizolować od fundamentu "starego" i nie smarować ich od boków.
    Czy ma to sens?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Oczywiście , że ma. W takim wypadku zastosuj tak jak pisałeś, będzie to trochę dziwne - więcej warstw izolacji ale powinno chociaż w części zabezpieczyć podciąganie ewentualnej wilgoci. Brak izolacji poziomej jest największym wrogiem wszelkich ogrodzeń, materiał się niszczy, tynki i farby odpadają , pojawiają się solne lub czarne wykwity na elementach ogrodzenia więc "przedobrzenie" na pewno nie będzie miało negatywnego wpływu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie.
    Fundament bramy będzie obok ("przyklejony") starego fundamentu płotu.
    Czy mam go połączyć ze starym fundamentem np. wklejonymi prętami?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak, będzie stabilniejszy i nie będzie podatny ma ewentualne ruchy niezależne...inaczej ogrodzenie inaczej brama.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony