dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Cena za wynajęcie wywrotki do przewozu ziemi?

    Dzień dobry,

    Mam taką sytuację, umówiłem się z moim budowlańcem że on z innej budowy zabierze nadmiar ziemi i przywiezie ją do mnie. Zwykła ziemia, ma w przyszłości być pod taras. Umówiliśmy się tak, że ja pokryję połowę kosztu transportu i druga strona pokryję drugą połowę. Budowlaniec powiedział mi, że mam do zapłaty 1500 PLN (ziemi jest 8 kupek). Czyli w sumie cena tego transportu wyniosła 3000 PLN. Czy to nie jest za dużo? Odległość to pewnie 20-30km nie więcej.


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wg mnie pokrywasz całość - pytałem u siebie - wyszło ok 1750 za transport na tym odcinku(500km) - 3,5 zł/km. Oczywiście kwestia umówienia się z kierowcą. Jeśli oczywiście za ziemię nie płacisz, bo jeśli tak to cena jest adekwatna do wykonanej usługi i materiału.

    Dochodzi jeszcze cena załadunku - tutaj nic nie wspominasz.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 22-07-2021 o 09:23
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Jeśli jest 30km, to w sumie auto zrobiło 480km, więc 3000 daje 6 zł/km. Gdyby 1500 było całkowitym kosztem, to byłaby to bardzo tania usługa. Ja już parę lat temu płaciłem 4-5 zł za kilometr w obie strony. Nie wiem jakie teraz są stawki.

    Ale tak, to powszechna praktyka, że na takim dealu to się zawsze kogoś trochę orżnie. Temu, od kogo się wywozi, z reguły się narzeka, że panie, nic za darmo, komuś trzeba zapłacić za odbiór ziemi, nikt tego za darmo nie weźmie, no i plus transport oczywiście. A potem ziemię się normalnie sprzedaje nagranemu dużo wcześniej nabywcy, jego również kasując za transport.

  4. #4

    Domyślnie

    @CityMatic Dziękuję bardzo za odpowiedź i za to że zapytałeś ile to było u Ciebie.

    Nie wspominam o cenie załadunku bo o niej mi nic budowlaniec nie wspominał. A Ty ile płaciłeś za załadunek?
    Ostatnio edytowane przez Czarny_Wodzu ; 22-07-2021 o 09:27

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Jeśli jest 30km, to w sumie auto zrobiło 480km, więc 3000 daje 6 zł/km. Gdyby 1500 było całkowitym kosztem, to byłaby to bardzo tania usługa. Ja już parę lat temu płaciłem 4-5 zł za kilometr w obie strony. Nie wiem jakie teraz są stawki.

    Ale tak, to powszechna praktyka, że na takim dealu to się zawsze kogoś trochę orżnie. Temu, od kogo się wywozi, z reguły się narzeka, że panie, nic za darmo, komuś trzeba zapłacić za odbiór ziemi, nikt tego za darmo nie weźmie, no i plus transport oczywiście. A potem ziemię się normalnie sprzedaje nagranemu dużo wcześniej nabywcy, jego również kasując za transport.
    I wszystko w temacie, pewnie jest tak jak mówisz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony