dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    MhUser, co byś zmienił w swoim domu, gdybyś miał go budować jeszcze raz? Źródło ciepła, powierzchnię??
    jest masa rzeczy które mógłbym zrobić od razu gdyby mnie było stać, np. taras i zadaszenie nad nim, zrobił bym okap dachu z wykorzystaniem konstrukcji pokrycia dachu, płytę posadowił bym na szkle spienionym, zrobił bym gwc pod domem, zrobił bym studnię, garaż wolnostojący itp.

    pełno rzeczy zostało zawalonych przez 'fachowców' w trakcie budowy, gdybym mógł zrobił bym więcej rzeczy sam

    zrobił bym kominek/wyciąg wentylacji kanalizacji ze wspomaganiem ciągu przez wiatr, teraz jest 'zwykły' nie zwróciłem na to uwagi

    przeprojektował bym sposób dostarczania i dystrybucji powietrza wtórnego do pieca w komorze spalania; dałem zdunowi wolną rękę i nie jestem w pełni zadowolony; już zrobiłem zmiany i planuję jeszcze przerabiać

    wszystkie rozwiązania i założenia, które zmieściły się budżecie zostały przemyślane i się sprawdzają, są dopasowane do moich potrzeb

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    moja więźba licuje się z murem i dzięki temu nic nie wystaje na zewnątrz w przestrzeń którą zajmuje izolacja
    Gratulacje. Zyskałeś może z 1% strat do góry walcząc z mostkiem, straciłeś z 50% za 50% więcej kasy ocieplając połać zamiast stropu. Bo 50% większa powierzchnia = 50% więcej materiału i 50% większa powierzchnia.

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    od zewnątrz;
    izolacje przebijają:
    - 2 piony kanalizacyjne przez płytę
    - 1 rura z powietrzem do spalania w piecu przez płytę
    - 1 komin
    - 1 odpowietrzenie kanalizacji (ale rury są izolowane więc nie wyciągają dużo ciepła z domu)
    - 1 kabel do PV wychodzący przez ścianę
    - 7 x kabel zasilający do rolet
    - 1 x dzwonek
    - 6 x kabel do oświetlenia
    - 1 rura przyłącze wody przez płytę
    - 1 kabel zasilający elektryczny przez płytę
    - 1 bednarka
    - wkręty mocujące pokrycie dachu, dużo, chyba nie da się tego uniknąć
    - styropian nie jest kołkowany
    Rekuperacji brak, czy nie przechodzi przez termoizolację?

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    właściciel pokoju ustawia sobie temperature taką jaka mu odpowiada, najczęściej 'temperatura' nastawiona nie ma nic wspólnego z realną którą można zmierzyć, podobnie sprawa się ma z 'automatycznymi' klimatyzacjami w samochodach
    To jednak nie mierzy komfortu, a temperaturę powietrza? To po co promiennik podczerwieni zamiast zwykłego grzejnika konwekcyjnego za drobne?

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    tak bywa; pewnie dla tego że mam szczelnośc 0,2 oraz kanały wentylacyjne izolowane i dodatkowo na 'ciepłym' poddaszu; rekuperator zehnder comfoair q350 zdaje się; z tego co pamiętam to deklarowali sprawność 95%;
    Deklarowli 95%? czy "do 95%"? Nie sparwdziłeś przed odpowiedzią?

    Widziałeś wykres Owczara? On sobie dorzeźbił wietrzenie. Zdolny i myślący jest w przewieństwie do niektórych. A w zwiazku z tym i tak później wymienił wymiennik na ERV.

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    w domu grzeję i ściany się nagrzewają, akumulują ciepło a powietrze jest zimniejsze bo wpada z zewnątrz
    Przegrody zewnętrzne ogrzewane powietrzem wewnętrznym mają temperaturę niższą od powietrza. I dlatego taka fajna jest podłogówka. Bo tak naprawdę najbardziej poprawia komfort ciepło w nogi.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony