dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie Jak nie dać się naciąć kupując ZBS-C Wobet Hydret

    Dzień dobry.

    Tak więc, przeczytałem masę tego forum i wybrałem oczyszczalnię. Teraz pytanie jak to kupić, czy sprzedający może włożyć tańsze podzespoły, ale czy zwracać uwagę na jakieś tricki? Proszę Was o podpowiedź w sprawie ZBS-C...:

    1. Czy mogę przeprowadzić samemu montaż, nie tracąc gwarancji?
    2. Co jest w zestawie oczyszczalni? Np. czy skrzynka ze sterownikiem to dodatkowa cena?
    2a. Jeżeli oddzielnie, to czy wybieram jakość podzespołów np. innej firmy sterownik czy pompę kp?
    3. Ile trzeba dopłacić za pompę kp w zestawie, a ile jak się zdecyduję na nią później. Czy jak kupię pompę kp to czy jak nie będzie używana to jej zaszkodzi to?
    4. Czy dostarczany jest osad czynny w zestawie czy muszę go gdzieś szukać i gdzie?
    5. Czy różnica między jednopłaszczowymi i dwupłaszczowymi polega tylko na mocniejszej obudowie?
    6. Czy koniecznie wybierać z dawkowanie kolagunatu i o ile taka wersja jest droższa, również jak to wygląda cenowo w eksploatacji?
    7. Czy brać wersję 5C czy 6C dla rodziny 2 + dwoje dzieci, teraz malutkie ale urosną i nie wiadomo czy jaki skarbek/ki nie dojdzie, ale też kiedyś się wyprowadzą i zostaniemy z żona sami
    8. Gdzie szukać uczciwych sprzedawców (podlaskie - warmińsko mazurskie - mazowieckie)
    9. No i ile to mniej więcej kosztuje, żeby nie dać się naciąć na wygórowaną cenę? 10 / 15 tyś ?
    10. Z innej beczki. Słyszę o zapychających się drenażach. Czy nie można przed wylotem ścieków na drenaż położyć np. geowłókninę i jak się nazbiera osadu (w razie nieprawidłowo oczyszczonego ścieku) to nie będzie trzeba czyścić studni chłonnej?

    PS. oferty proszę na priv
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    tak pokrótce postaram się odpowiedzieć na pytania na które znam odpowiedz, a tak ogólnie to zadzwoń do Wobetu, będą wiedzieli najlepiej.
    Z tego co wiem możesz montować sam z zachowaniem instrukcji.
    skrzynka i jej wyposażenie to element oczyszczalni.
    Jeśli chodzi o ceny to wobet, ale jeśli masz potrzebę posiadania pompy to bierz od razu a nie jakieś przeróbki później bo to zawsze generuje większe koszta i dodatkowy stracony czas. jak kupisz od razu z pompą nie ma opcji jej nie używania, w każdej oczyszczalni która ją posiada na wylocie służy do odpompowania i jeżeli jest to nie może nie działać.
    Osad czynny wytworzy ci się przy używaniu oczyszczalni i dodawaniu bakterii.
    Ogólnie rzecz biorąc, tak 2 płaszczowy zbiornik jest mocniejszy niż 1 płaszczowego.
    Koagulant tylko jeżeli mieszkasz w obrębie dużego/średniego miasta, poza nim jest ci on nie potrzebny.
    5 i 6 to bardzo podobne oczyszczalnie.
    nigdy nie widziałem takiego filtra z geowłókniny, ale w końcu nie widziałem wszystkiego. Wydaje mi się tylko, że po krótkim czasie znudziło by ci się sprawdzać i czyścić tą geowłókninę.
    To takie moje spostrzeżenia, jednak i tak proponuję zadzwonić do producenta i popytać.
    Pozdrawiam

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Dzień dobry.

    Tak więc, przeczytałem masę tego forum i wybrałem oczyszczalnię. Teraz pytanie jak to kupić, czy sprzedający może włożyć tańsze podzespoły, ale czy zwracać uwagę na jakieś tricki? Proszę Was o podpowiedź w sprawie ZBS-C...:

    1. Czy mogę przeprowadzić samemu montaż, nie tracąc gwarancji?
    2. Co jest w zestawie oczyszczalni? Np. czy skrzynka ze sterownikiem to dodatkowa cena?
    2a. Jeżeli oddzielnie, to czy wybieram jakość podzespołów np. innej firmy sterownik czy pompę kp?
    3. Ile trzeba dopłacić za pompę kp w zestawie, a ile jak się zdecyduję na nią później. Czy jak kupię pompę kp to czy jak nie będzie używana to jej zaszkodzi to?
    4. Czy dostarczany jest osad czynny w zestawie czy muszę go gdzieś szukać i gdzie?
    5. Czy różnica między jednopłaszczowymi i dwupłaszczowymi polega tylko na mocniejszej obudowie?
    6. Czy koniecznie wybierać z dawkowanie kolagunatu i o ile taka wersja jest droższa, również jak to wygląda cenowo w eksploatacji?
    7. Czy brać wersję 5C czy 6C dla rodziny 2 + dwoje dzieci, teraz malutkie ale urosną i nie wiadomo czy jaki skarbek/ki nie dojdzie, ale też kiedyś się wyprowadzą i zostaniemy z żona sami
    8. Gdzie szukać uczciwych sprzedawców (podlaskie - warmińsko mazurskie - mazowieckie)
    9. No i ile to mniej więcej kosztuje, żeby nie dać się naciąć na wygórowaną cenę? 10 / 15 tyś ?
    10. Z innej beczki. Słyszę o zapychających się drenażach. Czy nie można przed wylotem ścieków na drenaż położyć np. geowłókninę i jak się nazbiera osadu (w razie nieprawidłowo oczyszczonego ścieku) to nie będzie trzeba czyścić studni chłonnej?

    PS. oferty proszę na priv
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    1. Czy mogę przeprowadzić samemu montaż, nie tracąc gwarancji?
    Większość producntów dopuszcza samodzielny montaż - Wobet również.

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    2. Co jest w zestawie oczyszczalni? Np. czy skrzynka ze sterownikiem to dodatkowa cena?
    Sterownie wraz z obudową w tym przypadku wchodzi w skład oczyszczalni.

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    3. Ile trzeba dopłacić za pompę kp w zestawie, a ile jak się zdecyduję na nią później. Czy jak kupię pompę kp to czy jak nie będzie używana to jej zaszkodzi to?
    Z tego co mi się wydaje (być moze coś sie zmieniło) wersja ze zintegrowaną pompą ma inny sterownik. Natomiast jęzli weżmiesz wersję KP i nie bedziesz montował pompy to odpływ bedzie się odbywał wyłacznie w ramach przelewu awaryjnego, czyli niezgodnie z przeznaczeniem.

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    4. Czy dostarczany jest osad czynny w zestawie czy muszę go gdzieś szukać i gdzie?
    Osad czynny sam sie wytworzy po kilku tygodniach. Jeśli chcesz możesz to skróćic poprzez zaszczepienie osadem czynnym pobranym z innej, poprawnie działajacej oczyszczlni (kłopotliwe) lub wspomóc sie jakimś biopreparatem startowym - wybór spory, cena mniej wiecej proporcjonalna do jakości.

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    5. Czy różnica między jednopłaszczowymi i dwupłaszczowymi polega tylko na mocniejszej obudowie?
    Dokładnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    6. Czy koniecznie wybierać z dawkowanie kolagunatu i o ile taka wersja jest droższa, również jak to wygląda cenowo w eksploatacji?
    Jeśli nie masz na lokalizacji gdzie występują wymagania w zakresie konieczności usuwania azotu i fosforu to nie potrzebujesz dozowania koagulantu.

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    7. Czy brać wersję 5C czy 6C dla rodziny 2 + dwoje dzieci, teraz malutkie ale urosną i nie wiadomo czy jaki skarbek/ki nie dojdzie, ale też kiedyś się wyprowadzą i zostaniemy z żona sami
    Obie sobie poradzą. Jak sie kiedyś dzieciaki wyprowadzą to w końcu sie wyśpicie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    8. Gdzie szukać uczciwych sprzedawców (podlaskie - warmińsko mazurskie - mazowieckie)
    Wymyśl trudne pytanie (niektóre z powyższych sie nadają), podzwoń - odpowiedz sie sama znajdzie.

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    10. Z innej beczki. Słyszę o zapychających się drenażach. Czy nie można przed wylotem ścieków na drenaż położyć np. geowłókninę i jak się nazbiera osadu (w razie nieprawidłowo oczyszczonego ścieku) to nie będzie trzeba czyścić studni chłonnej?
    Jeśli zrobisz drenaż to jedynym miejscem na taki eksperyment bedzie studzienka rozdzielcza drenażu. Ze względu na mała średnicę za dużo geowłókniny nie włożysz. Ale poza zamulaniem w wyniku awarii, szybciej sie ona zamuli w skutek narastania błony biologiocznej (wilgotne podłoże ze stałym dopływem pożywki). Spotykałem sie z takimi rozwiązanimi i się to sprawdza ale przy oczyszczalniach które nie działają w sposób ciągły (niestety takie są). Ale jak wspomniał Marcin1000 - odechce Ci się.
    Ostatnio edytowane przez czystesrodowsko ; 22-07-2021 o 19:02

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Dziękuje Wam za odpowiedzi i poświęcony czas

    Czy jak zrobię zdjęcie mojego wykopu na działce i piachu, to podpowiecie jaki zrobić drenaż? Długość rur? Bo chcę sam wszystko robić, chyba że dotacja mi zabroni wykonania tego samemu?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wojskowy55 ; 26-07-2021 o 09:13

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tsq1956

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Dziękuje Wam za odpowiedzi i poświęcony czas

    Czy jak zrobię zdjęcie mojego wykopu na działce i piachu, to podpowiecie jaki zrobić drenaż? Długość rur? Bo chcę sam wszystko robić, chyba że dotacja mi zabroni wykonania tego samemu?

    Pozdrawiam
    Hej, obliczałeś może koszt eksploatacji średni takiej oczyszczalni jak to wychodzi?? o jakiej dotacji mowa z Gminy? też jestem na etapie wyboru

    Pozdrawiam Krzysiek

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojskowy55
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kolno
    Kod pocztowy
    18-500
    Posty
    43

    Domyślnie

    Cześć tsq1956

    Podobno te oczyszczalnie się zwracają po 5-10 latach. Jak czytam, że 4 osobowa rodzina musi wywozić szambo raz w miesiącu to porażka. Nie chcę brać błogiej kąpieli pod prysznicem, z myślą że szambo się zapełnia, a przecież to głównie woda, więc niech leci w ziemię. Dotacji nie rozumiem. Gdzieś piszą że tylko na kredycie są dostępne, ja kredytu nie chcę żadnego. Mniemam że oczyszczalnia wcale nie wychodzi taniej od szamba, bo jakieś awarie, początkowa inwestycja, a w końcu zbiornik się rozsypie i drenaż zamuli. Jednak wygoda w użytkowaniu - tzn. nie trzeba szambiarki wzywać co chwila i martwić się o każde spuszczenie wody i szukać w tym oszczędności - to nie dla mnie Ale też mogę się miło zaskoczyć, kto wie? A gdyby jeszcze dotacja doszła no to wtedy robi się dużo przyjemniej
    Ostatnio edytowane przez wojskowy55 ; 26-07-2021 o 11:19

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tsq1956

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojskowy55 Zobacz post
    Cześć tsq1956

    Podobno te oczyszczalnie się zwracają po 5-10 latach. Jak czytam, że 4 osobowa rodzina musi wywozić szambo raz w miesiącu to porażka. Nie chcę brać błogiej kąpieli pod prysznicem, z myślą że szambo się zapełnia, a przecież to głównie woda, więc niech leci w ziemię. Dotacji nie rozumiem. Gdzieś piszą że tylko na kredycie są dostępne, ja kredytu nie chcę żadnego. Mniemam że oczyszczalnia wcale nie wychodzi taniej od szamba, bo jakieś awarie, początkowa inwestycja, a w końcu zbiornik się rozsypie i drenaż zamuli. Jednak wygoda w użytkowaniu - tzn. nie trzeba szambiarki wzywać co chwila i martwić się o każde spuszczenie wody i szukać w tym oszczędności - to nie dla mnie Ale też mogę się miło zaskoczyć, kto wie? A gdyby jeszcze dotacja doszła no to wtedy robi się dużo przyjemniej
    Z szybkich telefonów uzyskałem info że dotacje są ale to zalezy od gminy w jakiej sie mieszka i tam trzeba uderzać, u mnie niestety lipa, ja mysle o 6c bez pompy mam duzy spadek terenu. Jak się będzie sprawować dodam wpis po paru miesiącach użytkowania.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony