dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wienieć ukośny ściany szczytowej

    Projektant proponuje wieniec ukośny ściany szczytowej, dekarz odradza że to przerost formy nad treścią bo na ścianie szczytowej nie występują duże obciążenia.
    Ja bym chciał podjąć próbę, najwyżej odpuszczę, ale mam pytania. W narożniku ściany szczytowej występuje rdzeń kolankowy. Z niego wychodzą 4 pręty które będą przeszkadzać murłacie więc trzeba będzie je wyciąć lub wykorzystać jako startery i wygiąć by zaszły na wieniec ukośny. Dobrze myślę? Niestety wyginanie wcale nie jest takie proste jeśli nie ma się o co zaprzeć. Mamy klucz do gięcia ale udało się zagiąć tylko wewnętrzne bo zaparły się o bloczek. Czy w takim wypadku mogą one posłużyć za startery wieńca ukośnego i wystarczy tylko dodać startery z boku jak pokazuje na czerwono, a te zaznaczone zielonym wyciąć?


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Piszesz że wieniec będzie startował ze słupa narożnego a pokazujesz start z wieńca pod rdzeniami.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak myślałem na początku ale przecież nie może tak być bo murłata musi chyba leżeć na całym murze a poza tym musi być odstęp pod ocieplenie wieńca ukośnego

  4. #4

    Domyślnie

    Dekarz nie jest od dyskusji na takie tematy. Kiedyś ściany szczytowe były łapane do więźby żeby ich wiatr nie przewracał.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Dekarz może mówić co chce.
    W temacie wieńca i konstrukcji jego stwierdzenia nie mają znaczenia.
    Za swoje rady nie odpowiada ani prawnie ani finansowo.

    Problem kolizji ukośnego wieńca z murłatą musi rozwiązać projektant.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 24-07-2021 o 15:08
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Przecież nie masz wieńca zalanego, to po co komplikujesz sobie na siłę? Wstaw 4 pręty tam gdzie będzie zaczynał się wieniec skośny. A te z rdzenia obetnij

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony