dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kocioł dwufunkcyjny proszę o pomoc!

    Witam. Tak jak w tytule proszę was o pomoc.
    Muszę zdecydować się na zakup kotła kondesacyjnego dwufunkcyjnego do mojego małego mieszkania 39m2. W projekcie budowy mam zaznaczone, że kocioł ma mieć moc 21 kW.
    Szukam i szukam i zazwyczaj wszystko co widzę jest podzielone na dwie kategorie 20kW i 25kw. I mam zagwozdkę co tu wybrać. Ogólnie przychylam się do zakupu pieca ECOCONDENS GOLD PLUS ale nie wiem którą wersję mogę wybrać... Proszę o pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    Przy takiej powierzchni moc wynika z ciepłej wody a nie z mocy na CO. Tak więc w 20kW bym celował.
    Dla CO moc pewnie ze 3-5 KW wystarczy

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Jak tak czytam te wszystkie tematy i opinie to też właśnie jestem tego zdania. Tylko tutaj ten dylemat w projekcie mam 21kW. Czy to nie bedzie problem jak wybiore piec z takimi parametrami czyli ten Termet ECOCONDENS GOLD PLUS ?? Niby tutaj przy mocy cieplnej 50/30 jest to 21 kW ale nie wiem czy to o te chodzi w projekcie czy o te 19.1 np.
    Parametry Wartość
    Moc cieplna (przy temp. 80/60°C) 3,0 - 19,1 kW
    Moc cieplna (przy temp. 50/30°C) 3,4 - 21,0 kW
    Obciążenie cieplne 3,1 - 19,5 kW

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    Te moce 80/60 czy 50/30 dotyczą centralnego jak masz mieszkanie 40m2 nie ma to znaczenia nie użyjesz tej mocy nigdy. Dobieraj kocioł do tego by zagrzał CW. Jakaś modulacja by się na Co przydala, bo 20 czy 21 kW to mega za duży kociołek do CO (40m2)

  5. #5

    Domyślnie

    Nie no to już zgłupiałem. Do ogrzewania c.o szukam właśnie takiego kotła aby miał jak najmniejszą wartość kW w widełkach tak jak tu w tym Temecie gold ~3kW. Te 21kW co mam w projekcie suży co c.o.w. Wiem, że te 21 kW do c.o to za dużo jak do tego mieszkania, ale tam musi być większa moc żeby tą wodę podgrzać. Dlatego myślałem, że ten kocioł o którym pisałem będzie dobry tzn. nie wiedziałem czy te 19 czy 20 kw o którym jest napisane w opisie tego kotła wystarczy do podgrzania c.o.w skoro w projekcie mam 21kw wpisane. Mógłby mi Pan polecić jakiś inny kocioł w takim razie?
    Z tego co czytam ten termet gold ma " szeroki zakres modulacji mocy: od 11% do 100%"

    Ale ciągle zostaje to głowne pytanie czy mogę zakupić ten kocioł skoro moc będzie minimalnie mniejsza niż zakładana w projekcie. Bo nie chcę wybierać wersji 25- tam już moc dochodzi 25kW. No ale spełnia to wtedy projektowe 21kW
    Ostatnio edytowane przez Artos12 ; 25-07-2021 o 08:09

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    Popytaj w dziale o ogrzewaniu może tam ktoś Ci podpowie.
    Ja na kotłach się znam średnio, więc nie napiszę Ci bierz ten czy tamten. Odniosłem się tylko do mocy.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Do takiego mieszkania to tylko Ariston Alteas One Net fajny, mały!!!!! to jest najważniejsze, kompaktowy i u Ciebie się sprawdzi - niestety nie wolno jest nam analizować mocy do tak małego obiektu - najważniejsze jest to by szybko(błyskawicznie) podgrzał wodę CWU i by była ona dostępna bo ogrzanie takiej powierzchni to pryszcz( w domu takiej powierzchni jest salon).
    Dla Ciebie liczy się klasa oszczędności, by reagował szybko i był oszczędny, aby na podgrzaniu wody gdy pracuje z mocą właśnie tą górną czyli 20 i więcej kW nie zużywał dużo gazu.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony