dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Kosa do koszenia działki

    Witam. Koledzy chce kupić kose spalinowa aby kosić zielsko na działce. Działka ma ponad 2000mk i trochę tego jest do wycinania a mam już dość pożyczania

  2. #2

    Domyślnie

    Sąsiedzi Cię pokochają

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Sąsiedzi Cię pokochają
    A co w tym złego? Tysiące ludzi obecni stosuje kosy spalinowe albo podkaszarki czy kosiarki spalinowe i co?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Penczak87 Zobacz post
    Witam. Koledzy chce kupić kose spalinowa aby kosić zielsko na działce. Działka ma ponad 2000mk i trochę tego jest do wycinania a mam już dość pożyczania
    Powierzchnia działki do koszenia top jedno ale ważniejsze jest ile chcesz przeznaczyć na zakup kosy pieniążków. Jakiego rodzaju masz zielsko na tej działce?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pytasz o coś? Jak pożyczałeś, to wiesz, czy Ci pasuje konkretny sprzęt.

    Czy to może przygotowanie pod spamerską reklamę?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Parę miesięcy temu stałem przed podobnym wyborem. Po wielu bojach i podejściu do Stihla odpuściłem i kupiłem po taniości Stiga SBC242D. Mam łącznie ponad 90ar z czego koszę jakieś 30ar. Na żyłce daje radę bez większych problemów. Trójząb to nieporozumienie. Kosa wpada w spore wibracje i praca na dłuższą metę jest uciążliwa.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    A co w tym złego? Tysiące ludzi obecni stosuje kosy spalinowe albo podkaszarki czy kosiarki spalinowe i co?
    Co w tym złego? Hałas co najmniej. Mam takich dwóch obok i jak w "Dniu świra" koszą na zmianę.
    Poza tym miliony much...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Co w tym złego? Hałas co najmniej. Mam takich dwóch obok i jak w "Dniu świra" koszą na zmianę.
    Poza tym miliony much...
    Ale to nie jest argument aby nie stosować kosy czy kosiarki spalinowej. Do gdz 22 możesz robić co chcesz na swojej posesji.

  9. #9

    Domyślnie

    Mylisz się, nie wszystko i nie do 22.
    Art. 51. § 1. Kodeks wykroczeń

  10. #10

    Domyślnie

    No, to teraz z tematu kosy spalinowej przejdziemy na temat prawa co mi wolno robić na mojej posesji. Sory ale argument jaki zapodałeś jest do kitu bo zawsze znajdzie się upierdliwy sąsiad co mu nawet to że oddychasz będzie przeszkadzało.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Mylisz się, nie wszystko i nie do 22.
    Art. 51. § 1. Kodeks wykroczeń
    Naucz się czytać ze zrozumieniem jeśli chcesz coś cytować, bo rzucenie artykułem nic nie wnosi, ponadto poczytaj jak sądy się ustosunkowują do tego i co jest, a co nie jest "wybrykiem" bo praca i koszenie trawy do tego się nie zalicza.

    Dlatego też niektóre gminy, miasta wydały zakazy stosowania urządzeń spalinowych(odkurzaczy do liści) na swoim terenie, co oczywiście należy przestrzegać natomiast nie jest to przepis obowiązujący dla całego kraju.

    "z art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń. Uszło bowiem uwadze sądu pierwszej instancji, jak też i skarżącemu obrońcy ( skoro takiego zarzutu w apelacji nie podnosi ) to, że do przypisania odpowiedzialności z tego przepisu konieczne jest ustalenie, że oceniane, jako zakłócające spokój i porządek publiczny oraz spoczynek nocny zachowanie musi posiadać postać wybryku. Wynika to wprost z treści rzeczonego powyżej przepisu […] kto krzykiem, hałasem alarmem lub innym wybrykiem zakłóca […]. Wybryk natomiast, zgodnie z utrwalonym już orzecznictwem oraz poglądami tzw. doktryny prawa jest zachowaniem, jakiego pośród konkretnych okoliczności czasu, miejsca i otoczenia, ze względu na przyjęte zwyczajowo normy ludzkiego współżycia nie należało się spodziewać i które z tego powodu wywołują powszechne negatywne oceny społeczne, odczucia obrazy, gniewu i oburzenia"

    Natomiast nie wyobrażam sobie, aby ktoś czy to kosiarką czy kosą spalinową ciął trawę po 22 - to chyba jakiś oszołom. Ponadto nie słyszałem, aby gdziekolwiek ograniczano, uniemożliwiano lub zakazano zakupu i używania tego typu urządzeń.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Penczak87 Zobacz post
    Witam. Koledzy chce kupić kose spalinowa aby kosić zielsko na działce. Działka ma ponad 2000mk i trochę tego jest do wycinania a mam już dość pożyczania
    Ja korzystam z urządzenia Husqvarna i Makita i napiszę tak - szwedzka firma jest lepsza bardziej wyważona, lekka i zużywająca niewiele paliwa przy tym niezawodna , a dostępność do serwisów dość łatwa.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13

    Domyślnie

    proponuję kozę, może parkę wygoli działkę na czysto . Zasięg koszenia regulujemy łańcuchem. Uwaga wymaga kosy dla zrobienia zapasów dla kosiarek na zimę. Ale można i używać dla zredukowania ilości bioodpadów z domu. Po obowiązkach spełni się jako żywy alarm i patrol interwencyjny w jednym

  14. #14

    Domyślnie

    Czytam ze zrozumieniem. Ostatnio sąsiad po imprezie, i nie wiem ilu piwach zaczął kosić działkę o 4 rano w niedzielę i nie był to pierwszy raz.
    Poza tym:
    Zakłócenie spokoju publicznego może wystąpić zawsze, czyli nie tylko w nocy, ale również o każdej porze dnia. Artykuł 51 kodeksu wykroczeń można stosować w dzień, a nie tylko w nocy. Sąd Najwyższy definiuje spokój publiczny jako: “naruszenie równowagi psychicznej ludzi, powodujące negatywne przeżycia psychiczne nieoznaczonych osób, powstające z bezpośredniego oddziaływania na organy zmysłów”. Skutek w postaci zakłócenia spokoju publicznego oznacza zakłócenie stanu równowagi psychicznej przynajmniej jednej osoby, z możliwością oddziaływania na innych ludzi.
    Jeśli dobrze pamiętam to sądy w Poznaniu i Cieszynie z tego przepisu skorzystay w przypadku uciążliwego kosiarza.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie jest tak, że na swojej działce do godz 22możesz sobie robić co chcesz. Znam wiele sytuacji, które doprowadzały do konfliktów, interwencji Straży Miejskiej, czy spotkań w sądzie.
    Nawet szczekający (faktycznie uciążliwy) pies był powodem sporu i sprawy sądowej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Pomijając poruszane tutaj prawne i społeczne aspekty współżycia sąsiedzkiego (pełno tutaj tego typu odchodzenia od tematu) jak chcesz dobrą kosę i cichą to czterosuwowa makita. Nie ma zabawy w mieszanki paliwowe, itp. Zwykłe paliwo bezołowiowe i nie ma absolutnie takiego smrodu jak przy dwusuwie.
    Sam długo zastanawiałem się nad kosą i mam kolegę, który męczy się kosą NAC (nie wszystko z tej firmy to szajs). Pali to jak chce i ma spore wibracje.
    Zrobisz jak zechcesz, możesz też szukać Dolmara (to samo co makita). Przy takim areale szukaj czegoś w okolicy 2KM. Ja mam trochę ponad 1KM makitę i daje radę z nożem kosić samosiejki, tatarak i inne krzaki.

  17. #17

    Domyślnie

    Widzę, że moje proste pytanie o motokose przerodziło się w relacje miedzysąsiedzkie

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Penczak87 Zobacz post
    Widzę, że moje proste pytanie o motokose przerodziło się w relacje miedzysąsiedzkie
    Ja mam 7 arów do skoszenia plus skarpy. Kupiłem elektryczną na kablu NAC BE140-SW-S o mocy 1,4 kW. Do tego 2 kable. Po 3 tygodniach stwierdzam, że to się sprawdza i jestem zadowolony. Jest cicho, bez zabawy z paliwami, olejami, smrodem, hałasem. A łąkę miałem wyrośniętą na 70 cm do 1 metra wysokości. Do tego perz, przytulia i zaczątki drzewek.

    Aczkolwiek nie wiem jak długo pochodzi. Tu cytat z opinii:
    https://allegro.pl/oferta/nac-lekka-...t=10519059682#
    Opinii o produkcie jest mnóstwo, jednak tylko kilka właściwych. Po pierwsze - jest to produkt CHIŃSKI - tak jak wszelkie inne: Hecht, Lex...itp. - one nawet identycznie wyglądają, co najwyżej są w innym kolorze. Zresztą z "KITAJU", to obecnie jest prawie wszystko - nawet "najbardziej firmowe" firmy zlecają tam produkcję, tylko w tym przypadku widać to dopiero po rozebraniu - jest to bardzo dobrze ukrywane). Oczywiście ja wiedziałem co to jest, więc proszę: 1. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w lekkie szelki Stihl'a lub Husqvarny; to coś - pasek na ramię? - to porażka. 2. Najlepiej też kupić żyłkę kwadrat 2.7 mm Stihl (lub innej dobrej firmy), a to coś z zestawu - od razu odwinąć i wywalić. 3. Porządnie skręcić wał - swoimi dłuższymi śrubami i nakrętkami podwójnymi (na tzw. kontrę). Ten składany z dwóch części wał - to słaba strona sprzętu. Rownież porządnie skręcić rączki kierownicy - to następna słaba strona. 4. Nóż tnący - od razu do pojemnika pod tytułem: złom. Zamiast tego - kupić za ok. 70 zł trójząb "airecut", który ma dobre 5 mm grubości i jest wykonany z twardej, porządnej stali. 5. Do cięcia trójzębem - dobrze byłoby założyć inny dystans, aby całkowicie ochraniał nakrętkę - ja dopasowałem od Stihl'a - tylko trzeba jeszcze użyć dodatkowego materiału (pręta 30mm), tokarki - aby wytoczyć sobie odpowiednią podkładkę i spawarki - aby tą podkładkę wspawać jak należy; a - no i ewentualnie szlifierki kątowej, by wyrównać spaw. 6. Profilaktycznie przesmarować głowicę kątową dobrym smarem. Dalej - praca z głowicą żyłkową - używać z przerwami, bo to bardzo duże obciążenie dla silnika; praca z tarczą tnącą - tutaj jest natomiast największe obciążenie dla głowicy i wału - trójząb (airecut 300) jest naprawdę ciężki, jak się rozkręci, to ma potężny moment obrotowy - tnie wszystko, łącznie z drzewkami pow. 3 cm, szatkuje gałęzie, rozwala kretowiska, "ucina" nierówności na ziemi. Przy umiejętnym i mądrym użytkowaniu - nic się nie dzieje niepożądanego. Sprzęt na 2 lata powinien wystarczyć, więc za takie pieniądze - to bardzo ekonomicznie wygląda (bo w spalinówce olej oraz paliwo to na ten okres więcej niż 300 zł). I to chyba tyle.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  19. #19

    Domyślnie

    Mam Stihl fs 120. Działa już kilka lat.
    Polecam

    Chociaż na działkę 20 ar z nieużytkami lepiej sprawdzi się Roundup 250 ml + Chwastox 50 ml na 10 ltr wody. Trzy-cztery takie opryskiwacze załatwią sprawę na 3 miesiące.

  20. #20

    Domyślnie

    Właśnie dziś sąsiad, który kosił spalinową NAC 2,4 KM spróbował moją elektryczną NAC BE140-SW-S 1,4 kW. Najpierw mówił, że "elektryczna to będzie słaba". Wziął do ręki i był w szoku z powodu mocy. Tak na oko moja elektryczna jest ze 2 razy wydajniejsza od tej jego spalinówki. Do tego żyłka 2,4 mm i rżnie wszystko: gałęzie, drobne krzewy szerokim pasem cięcia. Jedna wada: "tylko ten nieszczęsny kabel".
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony