dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Dużo mrówek w ogrodzie - co z tym zrobić?

    W moim ogrodzie jest bardzo dużo mrówek. Widać jak licznie chodzą swoimi ścieżkami po kostce. Ale to, co denerwuje najbardziej to, że wychodzą z ziemi między kostką brukową, tworząc górki piasku i wysypując piasek na kostkę. Sypię na to proszek na mrówki, ale one pojawiają się w innym miejscu wykostkowanej części ogrodu. Najdziwniejsze jest to, że sąsiedzi zza płota w ogóle nie mają tego problemu. Mówią, że w ogóle nie mają mrówek. To dlaczego tyle mrówek jest u mnie? Co mogę zrobić oprócz sypania proszku?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Ja walczę z mrówkami w kostce brukowej polewając miejsca ich wychodzenia z pod kostki benzyną. Środek drastyczny ale skuteczny. Wcześniej stosowałem proszek do pieczenia, ale wyniki jego stosowania były takie sobie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Mrówek masz dużo, gdyż kładąc kostke wybudowałeś im dach nad głową. Mają sucho i spokojnie to się rządzą. Po prostu zasiedliły pustostan.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Ja walczę z mrówkami w kostce brukowej polewając miejsca ich wychodzenia z pod kostki benzyną. Środek drastyczny ale skuteczny. Wcześniej stosowałem proszek do pieczenia, ale wyniki jego stosowania były takie sobie.
    I jak kostka wygląda po takim zabiegu?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Co mogę zrobić oprócz sypania proszku?
    Dość drastyczny ale skuteczny środek - (śmierdzi do dwóch dni) Dursban 480EC - zrobić mieszaninę wg przepisu na larwy chrabąszcza majowego - do strzykawki i wcisnąć w gniazdo - czyli w otworek w fudze kostki, piasku. Po ok godziny efekt murowany, przez pół roku mrówki nie zasiedlą gniazda ponownie.......akurat do zimy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Dość drastyczny ale skuteczny środek - (śmierdzi do dwóch dni) Dursban 480EC - zrobić mieszaninę wg przepisu na larwy chrabąszcza majowego - do strzykawki i wcisnąć w gniazdo - czyli w otworek w fudze kostki, piasku. Po ok godziny efekt murowany, przez pół roku mrówki nie zasiedlą gniazda ponownie.......akurat do zimy.
    Dursban został wycofany ze sprzedaży w styczniu 2020r., więc nie da się go kupić. Polecam środek Inasuma 130 WG. Przetestowałem go u siebie - skuteczny w 100% na mrówki.
    Pozdrawiam.
    Piotrek

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał pjuniewi Zobacz post
    Dursban został wycofany ze sprzedaży w styczniu 2020r., więc nie da się go kupić. Polecam środek Inasuma 130 WG. Przetestowałem go u siebie - skuteczny w 100% na mrówki.
    Bez jaj.....wczoraj kupiłem 5l......nie wiedziałem.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 26-07-2021 o 20:51

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Bez jaj.....wczoraj kupiłem 5l......nie wiedziałem.
    https://www.ogrodinfo.pl/na-topie/ch...fany-z-uzycia/

    W sprzedaży pojawiają się jeszcze prywatne zapasy ( np. na olx ) - formalnie w sklepie tego nie wolno już sprzedawać i używać.
    A jak ktoś sprzedaje mimo zakazu - to jego sprawa .
    Pozdrawiam.
    Piotrek

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak jak pisałem kupiłem na giełdzie rolniczej w nd. Zawsze jesienią pryskałem sąsiednią działkę i granice, aby zniszczyć "hodowlę" larw chrabąszczy majowych.;
    Domyślam się że środek dość szkodliwy, ale przynajmniej skuteczny.
    Kiedyś pamiętam był taki środek w proszku na szkodniki chmielu - na bazie cyjanku - ten to był "mocny", załatwiał wszystko łącznie z kretami, myszami wszelkiego rodzaju robactwem. Też go wycofali bo dochodziło do zatruć wśród rolników.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10

    Domyślnie

    Ja walcze tak, że polewam miejsca ich wychodzenia z pod kostki benzyną
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony