dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Avenssis

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Białogóra
    Kod pocztowy
    84-113
    Posty
    1

    Domyślnie Problem z dokumentacja.

    Witam serdecznie. Tesciu ok 6 lat temu zaczął budowę domu, która teraz przekazał mi. Podczas budowy fundamentów dołożyli 1 bloczek wyżej i zrobili piwnice która ma 1.95 m wysokości. Problem w tym, że nie ma jej w żadnej dokumentacji. Poprzedni kierownik o tym wiedział ( niestety zmarł) i wszystko podpisywał.
    Zostałem teraz z problemem. Chce wziąść kredyt na dokończenie budowy lecz jak wspomniałem piwnicy nie ma nigdzie uwzględnionej.
    Pewnie rzeczoznawca się doczepi o ta piwnice co uniemożliwi mi wzięcie kredytu. Z drugiej strony boję się że jak zmienię projekt i dodam piwnice ( lecz nie wiem czy po takim czasie jest to możliwe) wzrośnie wartość nieruchomości co doprowadzi do wzięcia większego kredytu i już nie będę mieć zdolności aby go uzyskać
    Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić.
    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Masz zapewne zaplanowane prace do wykonania w tym domu i będą cię one kosztować X zł.

    Cytat Napisał Avenssis Zobacz post
    Z drugiej strony boję się że jak zmienię projekt i dodam piwnice ( lecz nie wiem czy po takim czasie jest to możliwe) wzrośnie wartość nieruchomości co doprowadzi do wzięcia większego kredytu
    Jak ujawnienie piwnicy ma wpłynąć na wzrost kredytu. Wpłynie na wzrost wartości nieruchomości, X się nie zmieni, kredyt się nie zmieni, spadnie ci wskaźnik LTV i może jeszcze dzięki piwnicy będziesz miał lepsze warunki kredytowe.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Avenssis
    skontaktuj się z projektantem budynku. Sklasyfikuje opisaną zmianę jako istotną lub nieistotną.
    - w przypadku zmiany nieistotnej - wpis do dziennika budowy + rys. zamienne
    - w przypadku zmiany istotnej - projekt budowlany zamienny.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony