dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zasilacz

  1. #1

    Domyślnie Zasilacz taśmy LED

    Witam.

    Nie wiem czy piszę to w odpowiednim dziale, ale potrzebuje pomocy. Jestem w trakcie remontu kuchni i chciałam sobie zamontować te profile z taśmą pod szafki żebym miała dodatkowe oświetlenie, wiem, że również potrzebny jest zasilacz i totalnie nie mam pojęcia gdzie mogę znaleźć dobre zasilacze. Niestety nie mieszkam w mieście, więc najbardziej odpowiada mi jakaś strona, która będzie pewna i wiadomo ceny też nie będą wysokie? Jaki zasilacz do ledów będzie najlepszy?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Eliza1991 ; 27-07-2021 o 11:14

  2. #2

    Domyślnie

    Nie krępuj się i dawaj reklamę stronki z taśmami led i zasilaczami.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie krępuj się i dawaj reklamę stronki z taśmami led i zasilaczami.
    Przepraszam, ja po prostu chciałam tylko uzyskać jakąś pomoc bo kompletnie nie mam pojęcia o tym.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eliza1991 Zobacz post
    Witam.

    Nie wiem czy piszę to w odpowiednim dziale, ale potrzebuje pomocy. Jestem w trakcie remontu kuchni i chciałam sobie zamontować te profile z taśmą pod szafki żebym miała dodatkowe oświetlenie, wiem, że również potrzebny jest zasilacz i totalnie nie mam pojęcia gdzie mogę znaleźć dobre zasilacze. Niestety nie mieszkam w mieście, więc najbardziej odpowiada mi jakaś strona, która będzie pewna i wiadomo ceny też nie będą wysokie? Jaki zasilacz do ledów będzie najlepszy?

    Pozdrawiam.
    Zleć instalację elektrykowi on będzie wiedział jaki zasilacz kupić i po problemie. Przecież skoro nie wiesz co kupić to zapewne się na tym nie znasz a to są sprawy, które mogą decydować o czyimś życiu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eliza1991 Zobacz post
    Przepraszam, ja po prostu chciałam tylko uzyskać jakąś pomoc bo kompletnie nie mam pojęcia o tym.
    Sorki, ale jak nie ma się pojęcia nawet zielonego to się za to nie bierze. To że ktoś Ci doradzi takie czy inny ledy bo jemu pasują a przyjdzie elektryk i powie że kupiłaś badziewie. Sam ich nie założysz więc jaki problem zlecić to elektrykowi.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    Zaleć mu aby użył taśm 24V (no i zasilacz 24V), będą mniej się nagrzewać a więc i dłużej pracować.
    Taśmy montuj także na profilach aluminiowych, nigdy nie przyklejaj bezpośrednio do mebli, chodzi o odprowadzanie ciepła (aby LED się nie przegrzał).

    Średnio zakładaj 14W/m taśmy LED, policz ile metrów taśmy potrzebujesz i wyjdzie moc zasilacza. Dodaj do tego z 10-20% na zapas i znasz moc.
    Dobrze jak ma regulację napięcia wyjściowego, wtedy możemy zmniejszyć napięcie na wyjściu z 24V na np. 23V, niewiele jasności stracisz ale wydłuży to czas życia ledów.
    Moja przygoda z budową po inżyniersku
    http://inzynierski.mojabudowa.pl

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony