dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Joanna Adamska
    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    3

    Domyślnie Przedłużenie izolacji poziomej ścian

    Macie pomysł jak połączyć izolację poziomą fundamentów (papę) z izolacją poziomą posadzki w sytuacji gdy papa nie została wypuszczona spod ściany by zgrzać ją na zakład? Ogólnie mamy w większości pomieszczeń wypuszczone zakłady, jednak w dwóch pomieszczeniach zasypywanych na innym poziomie, było to trudne do wykonania.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Dlaczego byłoby to trudne do wykonania? Może jakieś foto?
    Nie wiem czy będzie to odpowiednie dla tego konkretnego przypadku. Mozna zrobić podcięcią w ścianach pod kątem by odsłonić papę na 3 cm, wykonać połączenie hydroizolacji spod ściany z hydroizolacją pod posadzką a ubytek w ścianie uzupełnić odpowiednią do materiały ściany masą cementową (zbliżona wytrzymałość na ściskanie). Podcięcia muszą być bardzo staranne i uważne aby nie uszkodzić papy.
    Ewentualnie w styk między poziomą izolacją pod podłogą a pionową powierzchnią ścianą można zatopić taśmę uszczelniającą.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Joanna Adamska
    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Może nie trudno, ale łatwiej było nałożyć papę tylko na szerokość bloczka i tak zrobiono. W garażu i kotłowni mamy poziom niżej niż w reszcie pomieszczeń. Chudziak był wylewany jednocześnie w dwóch poziomach. W pomieszczeniach mieszkalnych zrównany z szczytem ścian fundamentowych, a w garażu i kotłowni dwa bloczki niżej. Papę kładliśmy na dwóch poziomach. Te dwa bloczki niżej, przed zakończeniem murowania ściany fundamentowej i na szczycie ściany, już po zalaniu chudziaka. Na szczycie z zakładem. Dwa bloczki niżej bez. Mam nadzieję, że zrozumiale to wyjaśniłam.

    Ta druga metoda wydaje mi się prostsza. Myśleliśmy jeszcze o położeniu papy na chudziaku na styk ze ścianą i pokryciu miejsca łączenia jakąś masą KMB. Dobry pomysł?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym zrobił to tak. Przy ścianie posprzątać, wyczyścić dokładnie wszystkie pozostałości po zaprawach. Wylać pas o szerokości 20 cm lepika na zimno, dobrze zalać narożnik ściany z chudziakiem i położyć na ten wylany pas lepika 20 cm szerokości pas papy. Docisnąć ją do narożnika ściany tak by lepik wypłynął górą. Następnie z góry ten przyklejony pas papy zalać porządnie w narożniku lepikiem i sprawdzić czy jest dociśnięty do chudziaka. Potem już normalnie układać izolację na zakład. Ja bym tak właśnie zrobił.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli nie ma odpowiedniego zakładu to trzeba jedną izolację skończyć a drugą zacząć. Zakończenie robisz na płasko lub z fasetą, zależy od potrzeby. Jak papa jest na zero w pionie to schodzisz izolacją powłokową do potrzebnego poziomu i wyciągasz ją tak aby potem było do czego papę przykleić. Robisz to jakąś mineralną albo dobrym bitumem.
    Jak ten sam poziom to wyrabiasz fasetę i na nią kleisz papę

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Joanna Adamska
    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki. Rozjaśniliście mi sprawę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony