dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Deszczoówka - problem z rozprowadzeniem

    Witam

    Posiadam zakopany w ziemi zbiornik na deszczówkę o pojemności 4,5m3, wewnątrz pompa zanurzeniowa:
    https://omnigena.pl/product/398
    Od zbiornika / pompy pod ziemia woda prowadzona jest rurami wodociągowymi do wyjścia obok domu, na wyjściu mam gwint 1". Po uruchomieniu pompy woda strzela z wyjścia jak szalona pod na prawdę dużym ciśnieniem. Gdy do wyjścia podłączę złączkę pod waż 1/2" ciśnienie nadal jest bardzo duże słup wody strzela solidnie powyżej linii dachu domu. Jednak gdy do złączki podłączę wąż ogrodowy 1/2" 20m a na jego końcu zwykły zraszacz bijakowy pojawiają się problemy. Układ ledwo jest w stanie zasilić pojedynczy zraszacz o dwóch połączonych szeregowo nie wspomnę.

    Jak rozwiązać taki problem, nie wyobrażam sobie podlewania ogrodu pojedynczym ledwo pracującym zraszaczem. Czy jest to normalne zachowania instalacji z deszczówka? czy znacie jakieś lepsze bardziej efektywne sposoby na rozprowadzenie deszczówki? Może ktoś miał podobne problemy?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Przecież tego typu pompy nie oferują żadnego ciśnienia potrzebnego zraszaczom. Ta ma katalogowo do 1 bara. Odlicz wysokość podniesienia ze zbiornika. Opory hydrauliczne rury i węża i w zasadzie nie zostaje Ci już nic ciśnienia.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej dzięki za odpowiedz.

    Czyli fachowcy od deszczówki zamontowali mi pompę która nie nadaje się do podlewania?
    W takim razie jaka pompa nadaje się do współpracy ze zraszaczami?

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Fachowcy od deszczówki zamontowali pompę, która szybko i skutecznie wypompuje deszczówkę ze zbiornika. Do tego ciśnienie potrzebne nie jest. Pompa do zraszaczy musi zapewniać odpowiednie ciśnienie. Nie polecę Ci konkretnego rozwiązania gdyż sam takiej instalacji nie mam.

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko po co mam szybko i skutecznie opróżniać cały zbiornik , dodatkowo sami na wyjściu układu zamontowali szybko złączek do węza 1/2" tak ze wiedzieli ze układ jest projektowany z myślą o podlewaniu trawnika. Ehh, no co zrobić trzeba będzie się trochę po przepychać z fachowcami.

    Skontaktowałem się z producentem pompy który w 100% potwierdził to co wcześniej napisałeś, jeszcze raz dzięki.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sprawdż do jakiego ciśnienia przystosowany jest zraszacz. Podejrzewam, że pomiędzy 2.5 a 4 bar.
    Zakładając 2,5bar plus podnoszenie wody ze zbiornika, spadki ciśnienia na przewodach i złączkach będziesz pewnie potrzebował pompy o wysokości podnoszenia 45-60m.
    Twoja ma 10. Można nią szybko wodę wypompować z basenu, albo zalanego pomieszczenia....

    Każdy profesjonalny sklep z pompami doradzi ci model, kiedy podasz z jakiej głębokości pompujesz, ile mb węża i jakiej średnicy używasz i jakie ztaszaczema to zasilać.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 28-07-2021 o 13:11
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc problem będzie w najbliższym czasie mam nadzieje rozwiązany. Fachowcy maja wymienić pompę na wysokociśnieniową.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony