dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    To_maszom3

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    38

    Domyślnie Służebność przesyłu gazu

    Dzień dobry,
    Dostałem z Polskiej Spółki Gazownictwa uprzejmą prośbę na piśmie o ustanowienie służebności przesyłu przez moją działkę projektowanej sieci gazowej.
    Z drogą przy mojej działce jest problem z ewentualnym poszerzeniem jej, pisałem o sprawie w innym poście.
    Naprzeciwko mojej działki są puste pola. Ja będę miał ogrzewanie pompą ciepła i nie mam żadnego interesu w tej sieci, pismo mówi o zajęciu metra szerokości powierzchni i całkowitym prawie do korzystanie z tego. Aktualnie stawiam ogrodzenie, średnio uśmiecha mi się patrzenie jak później będą sobie ryli pod oknami gdy po drugiej stronie są pola.
    Czy coś mi grozi za brak zgody na tę służebność?
    Pozdrawiam,
    Tomasz

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    W "najgorszym" razie gazownia wystąpi do sądu o ustanowienie służebności na twojej działce. Jeśli po drugiej stronie drogi są puste pola a MPZP lub studium zagospodarowania dla gminy nie przewiduje zabudowy bądź intensywnego zagospodarowania, to mając dobrego adwokata masz duże szanse wybronić się przed ustanowieniem służebności. To jest faza projektowa i decyzje jeszcze nie zapadły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony