dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brodaty006 Zobacz post
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi
    A co d tytułowego pytania to buduj dom, nawet jak 250k jest niemożliwe.
    I daj znać jaką decyzję podjąłeś i jak ci idzie. Miło będzie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #23
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A co d tytułowego pytania to buduj dom, nawet jak 250k jest niemożliwe.
    I daj znać jaką decyzję podjąłeś i jak ci idzie. Miło będzie.
    Pakujesz gościa na minę i to zdrową...
    Też miałem zamiar budować dom w cenie mieszkania czyli 250tys.zl,skończyło się na 320tys.zl i to 8 lat temu I to w normalnej Polsce.
    Od tamtego czasu ceny usług, materiałów budowlanych wzrosły o ok.80%.
    I za to podziękujcie tym, którzy biorą kasę na dzidzie bo rachunek musi wyjść na 0.
    My Wam dajemy 40mld.rocznie na dzidzie a Wy te 40mld.oddacie w VAT przez wyższe ceny wszystkiego.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 29-07-2021 o 21:19

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Pakujesz gościa na minę i to zdrową...
    Da radę. Brodaty006 jest sprytny i zdeterminowany.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #25

    Domyślnie

    Do autora wątku.
    No to jak uważasz, że speluna 45-55 m2 kosztuje od 250 tys. zł, a Ty wybudujesz około 80 m2 dom za te same pieniądze? No weź to na logikę trochę. Pomoając sens budowania domu o pow.65-80 m2> Wiesz jakie tam będą klitki? No ale ok. O gustach się nie dyskutuje.

  6. #26

    Domyślnie

    Można budować od tego roku dom 70m2 na działce 10ar.
    Jeśli Twoja działka spełnia kryterium, czyli jest budowlana, to postawisz nawet 2.
    Wcześniej mogły stać połączone, ale na osobnych fundamentach.
    Teraz, nie wiem.
    W każdym razie, możesz minimalnie zaoszczędzić.
    Czy warto bez PnB?
    To inna kwestia.
    Teraz materiały poszły mocno w górę.
    Więc ciężko.
    Ja mam dom trochę większy, jeśli chcesz, podeślę wykaz materiałów na priv.
    Wtedy pojeździsz po hurtowniach i sam się zorientujesz w cenach samego materiału.
    Robociznę pomijam, bo to inne cenniki.
    Może ktoś inny podeśle, bo mój domek, trochę jednak większy.
    Jednak w projecie, podano każdy element domu pod stan z tynkami.
    Podane w sztukach i metrach.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #27
    Banned
    Bartek_Krz

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Wrociszów Dolny
    Kod pocztowy
    72-344
    Posty
    14

    Domyślnie

    Sam miałem takie dylematy. I wyszło, żeby jednak budować. Biorąc pod uwagę nawet cenę działki, bo to może być najbardziej kosztowne, to jednak meter kwadratowy domu wychodzi korzystniej niż mieszkanie, przynajmniej w dużym mieście. No i nie ma się za każdą ścianą sąsiada.

  8. #28

    Domyślnie

    Nie ma najmniejszej opcji aby wybudować nowy dom za 250tyś, nawet taki 70-80m2.
    U mnie (budowa rozpoczęta w 2017 roku:

    Mapka co celów projektowych + badania geotechniczne gruntu + zakup projektu gotowego + adaptacja projektu gotowego wraz z uzgodnieniami zwik,, enea + wytyczenie budynku przez geodetę - około 10tyś.

    Kierownik budowy, taki co jest na budowie - 4tyś

    Przyłącze wody do działki + podłączenie od przyłącza do budynku + przyłącze prądu + przyłączenie prądu do budynku + szambo + przyłączenie szamba do budynku - 16tyś.

    Okazało się, że grunt pod domem trzeba wymienić na metr głębokości - 20tyś wraz z zagęszczaniem warstwami.

    No i jeszcze drenaży wokół domu - 5tyś

    Także u mnie 55tyś zanim tak na dobre rozpoczęła się budowa (w tym 25tyś koszty tego, że nie miałem najłatwiejszych warunków posadowienia budynku (glina + wysoki poziom wód gruntowych).

    I niezależnie od tego czy bym budował dom 50m2 czy 250m2 to te wydatki byłyby podobne (trochę mniej za wymianę gruntu i za drenaż).

    Dodam, że jeszcze gdy już stoi dom trzeba odprowadzić wodę z rynien i to też nie są jakieś małe koszty. Zrobić kostkę, ogrodzenie, taras, trawnik...

    Najlepiej co do cen sugerować się tymi z archon.pl - średnie koszty i dodać do nich VAT. Nie ma co zakładać najniższych bo podczas budowy ceny zazwyczaj rosną i dochodzą jakieś rzeczy, na które leci dodatkowo kasa.

    Przykład domku 61m2: https://www.archon.pl/projekty-domow...m1531fb26611ef

    Aktualny kosztorys, średnie koszty:

    Całkowity koszt robót budowlanych (I + II)
    (system zlecony) 233 100,00 zł

    Szacunkowy koszt instalacji
    14% kosztów robót budowlanych 32 600,00 zł

    (ten szacunkowy koszt jest moim zdaniem zaniżony przy małych domach)

    Razem: 265700zł netto -> 286956zł brutto

    Do tego papierologia, media i wykończeniówka + meble. A jak dom na kredyt to czasami (np. u mnie) bank wymagał ogrodzenia i podjazdów.

  9. #29

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę obecne ceny działek , materiałów , usług , oraz samą dostepność fachowców i materiałów chyba jednak lepiej kupić gotowy dom,

    Naprawdę jest wiele ciekawych ofert , bo często ludzie sprzedają domy z pewnych powodów rodzinnych albo okazuje się że mieszkanie w domu poza miastem nie jest dla nich ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #30

    Domyślnie

    Niewiem gdzie mieszkasz , ale w mojej okolicy jakos nie widac tych promocji , a monitoruje rynek juz kilka lat . Za niektore rudery to az wstyd ze ktos chce wiecej niz sama dzialka jest warta .

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiš Zobacz post
    Niewiem gdzie mieszkasz , ale w mojej okolicy jakos nie widac tych promocji , a monitoruje rynek juz kilka lat . Za niektore rudery to az wstyd ze ktos chce wiecej niz sama dzialka jest warta .
    Mieszkam w kujawsko-pomorskim.

    Promocji to nie ma , ale też obecnie domu tanio nie wybudujesz ...
    Nikt za grosze nie sprzeda , no chyba że jakąs ruderę do remontu ...

    Widać sporo ogłoszeń inwestorów którzy zaczęli budowę i skończyli na stanie SSO lub SSZ i zapewne się przeliczyli ...
    Zapewne wiele myślało że tanio wybuduje ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    872

    Domyślnie

    My właśnie budujemy szkieletówkę , 86m , cene mamy z zeszłego roku 260 tys za stan deweloperski , cena tego domku w tym roku to juz 315 tys.... A gdzie reszta

    Mimo że działkę kupiliśmy tanio , a dom będziemy wykańczali w środku sami i po kosztach to zamkniemy sie w kwocie ~450 tys.... Jedyny plus tego bajzlu jest taki ze mieszkania też podrożały , a właśnie z kasy po jego sprzedaży bedziemy kończyli domek

    Sąsiad za nami buduje dom murowany, 200m, piętrowy, w bryle garaż, dach dwuspadowy . Kredyt brał w zeszłym roku , na chwile obecna jest załamany.....

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    278

    Domyślnie

    I to takie śmieszne?

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    I to takie śmieszne?
    No, nawet on sam się z tego śmieje, mimo że ma chwilę załamania.
    Założył w tamtym roku, przed podwyżkami, że dom będzie kosztował 30% więcej niż niż to co wyceniały mu firmy. W chwili obecnej mówi że prawdopodobnie dojdzie do 50% . Na moje oko to dom za jakieś 0,5 mln, ile musi dołożyć łatwo policzyć....

  15. #35

    Domyślnie

    Posiadałem już własną działkę, dlatego zdecydowałem się na budowe domu. To były cięzke 3 lata, ale warto było.
    Ostatnio edytowane przez krystian1512 ; 22-05-2023 o 08:14

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    I jaki efekt?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    Optymista...
    Rozumiem, że 3 lata czytałeś TO forum i podobne...
    No i nawet jesteś gotów zbudować swój pierwszy dom!
    - No, ten dla WROGA.

    Witaj, czytaj i pytaj.
    Może wyjdzie ten dla przyjaciela?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony