dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Bojler 50l Atlantic Cube i problem z zaworem

    Witam, jestem nieszczęśliwym posiadaczem w/w bojlerów. Wizualnie bojlery ok, ładne kwadratowe, pasują do nowoczesnej łazienki problem tylko taki że cieknie z zaworów bezpieczeństwa. W serwisie kazali zamontować naczynie przeponowe lub wężyk z zaw.bezpiecz. i do kanalizy. Pytam się serwisanta jak on sobie wyobraża te swoje instalacje w nowoczesnej łazience. I tu brak odpowiedzi. Macie jakiś pomysł co zrobić?

    Wymieniłem na nowe, najlepszej firmy, zamontowałem reduktor ciśnienia wody, nic nie pomaga.

    Byłem u kilku hydraulików i w sklepach każdy powtarza że do tak małych bojlerów nie stosuję się takich cyrków. O dziwo na kilkanaście zamontowanych nie wszystkie ciekną ale jest ich 70%

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aldente

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Posty
    124

    Domyślnie

    Naczynie przeponowe nie musi być przy bojlerze. Nie wiem, czy masz zawory zwrotne (pewnie jest na dopływie zimnej wody do bojlera), ale naczynie powinno być między zaworem zwrotnym a kranem. Jeżeli nie masz zaworów zwrotnych, naczynie może być gdziekolwiek na zimnej wodzie. Zawór bezpieczeństwa również nie mysi być przy samym bojlerze.
    Możesz też wymienić zawór bezpieczeństwa na przeznaczony na większe ciśnienie. Jednak to niesie za sobą pewne ryzyko, np. cieknące za jakiś czas krany. A jak za duże ciśnienie, to i ryzyko rozerwania/eksplozji bojlera.
    Posiadam sam bojler Atlantic, ale nie instalowałem dołączonego do zestawu zaworu. Kupiłem w sklepie nowy, gdyż temu dołączonemu nie ufałem.
    Ostatnio edytowane przez aldente ; 31-07-2021 o 15:38

  3. #3

    Domyślnie

    Serwis rozkłada ręcę i ma to głęboko gdzieś, w sklepie dziwą się że serwis zaproponował naczynie przeponowe w łazience przy tak małym bojlerze, więc szczerze odradzam i przestrzegam przed zakupem bojlerów atlantic cube, zwykły Galmet (mam w kilku innych mieszkaniach obok) dają radę i nie ma żadnego, najmniejszego problemu.

    Zamykam temat

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony