dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zabudowa suszarki w szafie - czy jest to możliwe?

    Czy Waszym zdaniem suszarka kondensacyjna z pompą ciepła o wymiarach 60x60 może zostać zabudowana w szafie bez otworów wentylacyjnych o wymiarach 70x65 (szer. x głęb.) jeżeli w czasie suszenia i po suszeniu szafka byłaby otwarta? Nad suszarką byłoby z 40 cm przestrzeni, dorobienie otworów wentylacyjnych niestety nie wchodzi w rachubę (stąd otwieranie w czasie i po użytku). Wiem, że pompa ciepła jest bardzo częstą awarią, ale zależy mi na mniejszej ilości generowanego ciepła (nie chcę uszkodzić szafki), dlatego dokupiłbym 5 letnią gwarancję.

    Czy taka opcja wchodzi w rachubę czy to gwarantowane kłopoty?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Nie powinno się nic stać z suszarką
    Tego nie pomalujesz (:

  3. #3

    Domyślnie

    Ćwiczę podobny temat, w serwisie Elektroluxa powiedzieli, że sprzęt do zabudowy ma inną konstrukcję wewnętrzną itd., czujniki sensory będę reagowały na podwyższoną wilgoć, temperaturę itd. i sugerują, że technik (naprawa gwarancyjna ) może odmówić naprawy.
    Z drugiej strony rozmawiałem ze specem AGD (20 lat praktyki) i twierdzi, że suszarki głównie oddają ciepło przez drzwi i on nie widzi tutaj problemu.

    Obecnie przygotowuję miejsce na pralkę (głębokość niestety max 50cm) , następnie chcę w słupku postawić suszarkę, właśnie zrobię otwory nawiewne z boku, dołem pralka ciągnie powietrze (podwyższenie-nóżki) i to powinno wystarczyć, ...chyba?
    @Klimas7 minęło trochę czasu od lipca, jak się to sprawdziło u Ciebie?
    Serdecznie pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony