Witam wszystkich

Posiadam wąska działkę w granicy której chciałbym zbudować garaże. Urząd Miasta odmawia wydania warunków zabudowy natomiast doradzili mi abym dogadał się z właścicielem graniczącej działki na której inwestor jest w trakcie planowania inwestycji ( tworzenie projektu) na połączenie inwestycji ( zrobienie wspólnego projektu jego inwestycji i mojej) gdyż wtedy nie interesuje ich że te garaże będą w granicy działki ponieważ inwestycja i projekt budowlany obejmuje obie działki

W związku z tym mam pytanie

Jak to dobrze od początku zacząć. Jakie dokumenty muszę załatwić żeby na mojej działce mógł budować inny inwestor niż jej właściciel oraz żeby po zakończeniu budowy budynek wybudowany przez tego inwestora był moją własnością?
Czy muszę być wspolinwestorem? Czy może inwestorów ma być dwóch każdy na swoją budowę ale tylko projekt wspólny

Czy może inwestorem ma być tylko on a ja mam po prostu się z nim dogadać kosztami za budowę moich garaży??

Czy muszę z nim sporządzić umowę cywilnoprawną o tym że budynek inwestowany przez niego na mojej działce jest własnością właściciela działki a nie jego??

Proszę o pomoc jak to ogarnąć