dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie wyprowadzenie deszczówki na trawnik poniżej poziomu domu

    mam działkę ze sporym spadkiem (0,8m/10m), grunt to piasek, woda po deszczu szybko znika, woda gruntowa na 4m.

    Chciałem zebrać wodę z połaci dachu i odprowadzić dalej od domu (piwnicy) do studni chłonnej zakopanej poniżej poziomu domu jak na rysunku tutaj:

    https://drive.google.com/file/d/1HNO...ew?usp=sharing

    wykonawca namawia mnie jednak, żeby nie robić żadnej studni ani rozsączania tylko wypuścić rurę kanalizacyjna spod ziemi, żeby woda sobie wypływała na trawnik. Czyli rura miałaby iść ze spadkiem 2-3% i w którymś momencie wyjść z gruntu, bo spadek terenu jest 8%.

    co o tym myślicie? czy woda ze 170m2 dachu wypływająca w jednym miejscu nie zaszkodzi trawnikowi? macie może pomysły jak taki wylot rury sensownie/estetycznie zrobić?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Czy pomysłodawca ma trawnik wokół domu? Po większej ulewie deszczówka wypłucze ci dziurę w trawniku, którą potem będziesz przez cało lato zasypywał do nastepnej ulewy.
    Zrób studnię, od lewego górnego narożnika budynku (na rysunku) fi 160 zmień na fi 200. Zsumuj przekroje podłaczone. WIem że prawie nigdy woda nie płynie całym przekrojem, lecz po ostatnich ulewach lepiej chuchać na zimne. Koszt rury ponosisz raz, dewastację naprawiać będziesz po każdej ulewie. Zmontuj sobie lusterko samochodowe "na kiju", abyś mógł kontrolować rynny bez przystawiania drabiny. Liście i drobne gałazki potrafią zapchać największy kosz a kto ogladał rynny podczas ulewy ten wie najlepiej. Nie każdy ma czujnego sąsiada.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony