dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kosiarka rwie i strzepi trawe

    Witam, chciałem zasięgnąć Waszej opinii, ponieważ borykam się z problemem koszenia trawnika już 3ci miesiąc.

    Na jesień 2020 zasiałem uniwersalna trawe na trawnik. Wiosną 2021 rozsialem nawóz zgodnie z zaleceniem sprzedającego. Z początkiem kwietnia kupiłem nową kosiarkę Honda HRG 466C1 SKEP. Od początku koszenia po dzień dzisiejszy mam problem z koszeniem. Trawa jest rwana i szarpana, a nie cięta. Zostają po niej strzępy i nitki. Początkowo myślałem że to wina kosiarki, lecz na drodze dojazdowej gdzie jest stara trawa, kosi bardzo dobrze. Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego koszenia (mam nadziejs że coś będzie widać):

    Trawa na drodze jest ok: https://i.postimg.cc/0Q9VPGb4/20210731-142811.jpg

    Postrzepiony trawnik: https://i.postimg.cc/MGgBqVdS/20210731-142756.jpg

    Trawnik po scieciu wygląda jak biały, porównując go do trawy na drodze z lewej strony działki: https://i.postimg.cc/PrfCGSTD/20210801-005306.jpg

    Proszę o radę co może być nie tak. Czy to wina kosiarki lub tępego noża, pomimo ze wszystko jest nowe? A może trawnik został zle zasiany lub podałem mu za dużo/mało nawozu?

    Z góry dziękuję za wskazówki.

  2. #2

    Domyślnie

    Ewidentnie tępy nóż albo odwrotnie założony już w fabryce. dziwię się że tego już dawno temu nie sprawdziłeś. Przy odkręcaniu noża nie przechylaj kosiarki zbyt mocno bo zalejesz olejem gaźnik.

  3. #3

    Domyślnie

    Zupelnie o tym nie pomyslalem. Dzieki wielkie za rade. Sprobuje odwrocic noz i jesli to nie pomoze, to zakupie nowy. Dam znac przy nastepnym koszeniu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał matska Zobacz post
    Zupelnie o tym nie pomyslalem. Dzieki wielkie za rade. Sprobuje odwrocic noz i jesli to nie pomoze, to zakupie nowy. Dam znac przy nastepnym koszeniu.
    Jak go wykręcisz to zrób fotki krawędzi bocznych jak wyglądają być może nie trzeba będzie kupować nowego noża.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał matska Zobacz post
    Zupelnie o tym nie pomyslalem. Dzieki wielkie za rade. Sprobuje odwrocic noz i jesli to nie pomoze, to zakupie nowy. Dam znac przy nastepnym koszeniu.
    Naostrz.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzisiaj sprawdzałem czy noże są poprawnie założone. Porównałem to co jest w instrukcji i wygląda na to że jest ok:

    Zgodnie z Waszymi radami odkręciłem noże i je zaostrzyłem. Cieżko mi było uwierzyć, że kupując nową kosiarkę Hondy noż może być tępy.

    Noż mulczujący przed ostrzeniem (krawędź drugiego noża tnącego była w takim samym stanie):

    Mam wrażenie, że noże miały faktycznie zaokrąglone krawędzie. Po zaostrzeniu wyglądają znacznie lepiej:

    -

    -

    Mam nadzieje, że to pomoże rozwiązać problem. Sprawdzę zaostrzone noże w boju jak tylko zrobi się lepsza pogoda.
    Ostatnio edytowane przez matska ; 03-08-2021 o 07:47

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Nie znam się, ale to normalne że są zamontowane dwa noże?
    Edit: doczytałem, to jakiś nowy system koszenia Hondy
    Ostatnio edytowane przez AnonimowyAlkoholik ; 03-08-2021 o 12:11

  8. #8

    Domyślnie

    Ufffff, chyba się udało. Wczoraj podkosilem trawnik o jeden stopień wysokości niżej i wygląda tak jakbym chciał. To jest pierwszy raz kiedy ostrzyłem nóż w nowej kosiarce. Nie chciałem uwierzyć aby nóż był do tego stopnia tępy, żeby nie dało się nim kosić. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu z trawnikiem.

    Dzięki wszystkim za rozwiązanie problemu.
    Ostatnio edytowane przez matska ; 05-08-2021 o 11:12

  9. #9

    Domyślnie

    Musisz go naostrzyć
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnonimowyAlkoholik Zobacz post
    Nie znam się, ale to normalne że są zamontowane dwa noże?
    Edit: doczytałem, to jakiś nowy system koszenia Hondy
    Przy mulczowaniu jest lepiej ale przy koszeniu do kosza nie ma to znaczenia a większe koszty choćby w ostrzeniu i ew.wymianie noży

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony