dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Decyzja o wyborze mieszkania-kiepski rozkład?

    Cześć Wszystkim,

    Stoimy przed decyzją wyboru mieszkania, właściwie to już prawie podjęliśmy decyzję na tak, ale mam coraz poważniejsze obawy co do funkcjonalności i rozkładu mieszkania, totalnie nie wiem w tym momencie co zrobić i boję się, że będę żałować, dlatego baaaardzo bardzo będę wdzięczna za jakiekolwiek komentarze/rady/pomoc dotyczącą poniższego mieszkania, bo czasu na decyzje coraz mniej, a mam wrażenie, że jeszcze trochę i oszaleję

    Moje główne obawy, to rozkład mieszkania, niby 69 m, a mam wrażenie, że każde z pomieszczeń potencjalnie problematyczne.

    1. Kuchnia, niby duża, ale główny problem, to okna, dłuższe niż standardowe, odpada opcja z blatem pod oknem. Niby spore pomieszczenie, a okazuje się że może być problem z wystarczającą ilością blatu roboczego.

    2. Oba pokoje niby spore, ale ten większe jest bardzo wąski, nie zmieści się ta raczej łóżko sypialne, a chcielibyśmy zrobić go sypialnią, bo pracuje z domu i potrzebuje biurka, a w drugim szerszym pokoju, po wstawieniu łóżka sypialnego, nie dość że dużo szafa mniejsza, to może być problem z wstawieniem biurka.

    3. Salon bardzo wąski, trochę wagon, za dużo się tam nie zmieści...

    Wszelki komentarze będą dla mnie bardzo cenne, bo zaczynam coraz bardziej się stresować czy nie będzie to problematyczne mieszkanie. A jest na razie na etapie dziury w ziemi, więc jeszcze trochę to potrwa no i nie ma opcji, żeby wejść i zobaczyć jak się czuje w tej przestrzeni..

    link do rzutu: próbowałam dodać zdjęcie ale coś nie wychodzi:

    https://ibb.co/7XWzY4m

    Z góry dziękuję za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez IlonaMa ; 01-08-2021 o 23:08

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlonaMa Zobacz post
    totalnie nie wiem w tym momencie co zrobić i boję się, że będę żałować
    Nie musi to być mieszkanie na całe życie, mogą być następne.
    Tak wiem, mieszkanie to nie skarpetki wymiana nie jest taka szybka i łatwa w decyzji

    Cytat Napisał IlonaMa Zobacz post
    dlatego baaaardzo bardzo będę wdzięczna za jakiekolwiek komentarze/rady/pomoc dotyczącą poniższego mieszkania, bo czasu na decyzje coraz mniej, a mam wrażenie, że jeszcze trochę i oszaleję
    Trudno coś dodać, bo dokonałaś wnikliwej i rzetelnej oceny pomieszczeń.
    Właśnie poszedłem do swojej pralnio-"kotłowni" o szerokości 225 cm. Jeden twój pokój ma 211 cm, jasne, że będzie dłuższy i większy, ale tak w skrócie ... oj nie.

    Finalnie - jak to mieszkanie docelowe, życiowe to nie, jak przejściowe i już wiesz, ze docelowe będzie następne lub dom to wtedy tak. Takie mieszkanie nie pozwoli ci zapomnieć, że jest na chwilę, nie rozpieści cię tak, żebyś zrezygnowała z planu

    PS
    Myślałem, ze czasy kupowania dziury w ziemi skończyły się w okolicach 2008 i tamtej hossy.

    PPS
    Nie patrz na umeblowanie na tym rzucie, to "oszustwo" lekkie, bo mebelki nie są w skali.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skoro na etapie dziury w ziemi, można dogadać zmianę ścian działowych.

    W kuchni zrób półwyspę aby powiększyć ilość blatu roboczego - np. z gotowych elementów IKEA Tornviken
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut-ekranu-11.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	457531  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony