dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Zdaje się że najlepiej zabezpiecza właściciela mieszkania brak jakiejkolwiek umowy, dodatkowy zamek do zamknięcia mieszkania pod nieobecność nieuczciwego lokatora i i wprowadzenie "dwóch karków na kwadrat"
    Smutne ale prawdziwe.

    Każda osoba zamieszkująca lokal przynosi Ci oświadczenia o których pisałem . W umowie bewzgledny zapis o tym że nikt inny nie może tam mieszkać. Wynajmuje w ten sposób mieszkanie od 2008 roku i nigdy nie miałem problemów. Lekko podejrzana parka jak usłyszała że muszą iśc do notariusza to natychmiast straciło zainteresowanie lokalem.

    Ja mam takie doświadczenia z najmem okazjonalnym. Może ktoś ma inne to niech też opowie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dzięki coulignon za zalogowanie się - czekałem aż się odezwiesz Nie bez kozery też liczyłem, że w dyskusji zabiorą głos osoby, które mają praktykę w wynajmie, bo znają temat z autopsji.
    Otóż idąc za Twoją radą, skonsultowałem temat z jednym gościem, który dał mi bardzo podobną umowę jak ta z Twojego linku. Jest tam paragraf o możliwości obustronnego wypowiedzenia umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia, jest lista osób które mogą mieszkać razem z najemcą, zamieszkanie każdej nowej osoby może się odbyć za moją pisemą zgodą i aneksem do umowy, więc nikt tam żony/męża nie "dopisze" w trakcie. W mojej wersji umowy najemcy (małżeństwo) są obydwoje wymienieni z iminia i nazwiska i obydwoje mają dostarczyć oswiadczenie o poddaniu się egzekucji.
    Dzisiaj dwie parki oglądały i taka forma umowy im odpowiada. Jutro jestem umówiony na kolejnych pięciu potencjalnych chętnych.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 23-08-2021 o 20:59

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Ja mam takie doświadczenia z najmem okazjonalnym. Może ktoś ma inne to niech też opowie.
    Byłem najemca przez kilkanaście lat, jestem (ja i/lub żona) wynajmującym od kolejnych kilkunastu lat . Raz dotąd najem okazjonalny. Chętnych odstraszał a ochrona iluzoryczna. Jedno wykopanie najemcy (zwykły najem) na twardo - wyrokiem na kilkanaście tysięcy mogę sobie podetrzeć. Zero majątku i dochodów zdaniem komornika. Dwóch kolejnych najemców przy wyprowadzce nie rozliczyło się do końca - jeden zrobił to po dobroci. Drugi znajomy zerwał kontakt i przepadł.
    Raz jak z umową najmu na mnie chciałem zameldować kogoś innego to urzędnik coś kręcił nosem. Jak zapytałem, czy odmawia przyjęcia wniosku i mam wysłać poleconym to zameldował. Wystarczy popatrzeć na formularz urzędowy - właściciel albo osoba z innym tytułem prawnym (np. najem) potwierdza tylko fakt, że osoba meldowana tam mieszka.
    A przy okazji polecam zapytać notariusza, czy podpisujący zgodę na przyjęcie pod swój dach w razie eksmisji może mieć tytuł prawny do tego rezerwowego lokalu w postaci umowy najmu.
    Osobna kwestia, czy/jak właściciel dowie się o meldunku i zamieszkiwaniu kogoś i co z tym zrobi.
    Zamek dobra rzecz. Zawsze wymieniałem wkładkę w mieszkaniu, w którym mieszkałem (nigdy nie wiadomo, ilu poprzednich najemców ma klucz ani jak są uczciwi).

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    No ja nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia - ani jako najemca, ani wynajmujący. Nie liczę oczywiscie najmu pokoju "na gębę" za czasów studenckich.
    Zgłosiło się kilka par na oglądanie, mam już wstępnie zarezerwowane przez dwie. Nikt nie kręcił nosem na umowę najmu okazjonalnego, jedna para chce się podzielić kosztami 50/50 notariusza, no i miałem parkę młodych osób osób z Białorusi, z którymi nie umiałem się porozumieć bez tłumacza - oni raczej nie znajdą osoby do podpisania im alternatywnego lokalu. Ogólnie ruch jest dużo większy niż się spodziewałem.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Wszystkiego nie przewidzisz, ale obcokrajowcom z kartą pobytu i sensowną, najlepiej stałą pracą zwykle zależy na "czystej kartotece" w Polsce.
    No i jak dogadujecie się przez tłumacza, to i umowę trzeba przetłumaczyć, żeby nie było niespodzianek - najlepiej z uwzględnieniem tego, jakie naprawy są po czyjej stronie - dla wielu osób to nie jest oczywiste.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ostatecznie wynająłem mieszkanie z wykorzystaniem umowy najmu okazjonalnego - wbrew obawom, taka forma wynajmu nie zniechęciła potencjalnych zainteresowanych - w sumie odebrałem kilknaście telefonów.
    "Podrasowałem" trochę umowę podesłaną przez @ coulignon - jeszcze raz wielkie dzięki -w zakresie obustronnego wypowiedzienia i tego kto może w lokalu mieszkać. Każdy dorosły najemca dostarczył akt notarialny. Mam nadzieję, że będzie dobrze

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ostatecznie wynająłem mieszkanie z wykorzystaniem umowy najmu okazjonalnego - wbrew obawom, taka forma wynajmu nie zniechęciła potencjalnych zainteresowanych - w sumie odebrałem kilknaście telefonów.
    "Podrasowałem" trochę umowę podesłaną przez @ coulignon - jeszcze raz wielkie dzięki -w zakresie obustronnego wypowiedzienia i tego kto może w lokalu mieszkać. Każdy dorosły najemca dostarczył akt notarialny. Mam nadzieję, że będzie dobrze
    Wynajmuję mieszkanie od 2008, i z każdym kolejnym lokatorem jestem mądrzejszy / uczę się na błędach.

    Nie bawię się w najem okazjonalny i usługi notariusza.
    Jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości nie wynajmuje takiej osobie, zawsze 1 czynsz i kaucja z góry, dałem sobie spokój ze studentami i młodymi osobami.
    Pytam o żródło dochodów, ich wysokość, proszę o pokazanie 3 ostatnich przelewów z wypłatą. Jakikolwiek problem z terminowymi płatnościami to wypowiedzenie umowy.
    Zawsze przedstawiam dokładnie koszt wynajmu z wszystkimi opłatami.
    Podpisuję umowę i płace podatek, dodatkowo wykupuje ubezpieczenie.

    Miałem szczęście i tylko raz był trochę większy kłopot z lokatorką.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Wynajmuję mieszkanie od 2008, i z każdym kolejnym lokatorem jestem mądrzejszy / uczę się na błędach.
    Nie bawię się w najem okazjonalny i usługi notariusza.
    Jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości nie wynajmuje takiej osobie, zawsze 1 czynsz i kaucja z góry,
    dałem sobie spokój ze studentami i młodymi osobami.
    Pytam o żródło dochodów, ich wysokość, proszę o pokazanie 3 ostatnich przelewów z wypłatą.
    Jakikolwiek problem z terminowymi płatnościami to wypowiedzenie umowy.
    Zawsze przedstawiam dokładnie koszt wynajmu z wszystkimi opłatami.
    Podpisuję umowę i płace podatek, dodatkowo wykupuje ubezpieczenie.

    Miałem szczęście i tylko raz był trochę większy kłopot z lokatorką.
    "" Wie pani, jak ja czytam, że właściciele mieszkań są źli, jacy ci lokatorzy są biedni i nikt ich nie broni, to nóż mi się w kieszeni otwiera.

    Jestem uczciwym człowiekiem, ciężko pracowaliśmy na to, co mamy.
    A prawo chroni zwykłych cwaniaków. Nie porządnych obywateli
    – kończy swoją opowieść Barbara.
    I dodaje, że przecież nie wiadomo, ile jeszcze potrwa pandemia.
    Więc i ona nie wie, ile lat ma utrzymywać w swoim mieszkaniu zupełnie obcych jej ludzi.
    - Może więc Sejm pochyliłby się nad losem osób takich jak ja i zmienił to barbarzyńskie prawo – mówi. ""

    Rzeczywistość rządów tzw; " dobrej zmiany "
    https://www.onet.pl/styl-zycia/kobie...cy7mn,30bc1058
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W przypadku problemów zawsze można wynająć mieszkanie 2 rosłym miłośnikom dużych psów i lubiących słuchać głośno muzykę.
    Moja umowa nie zabrania wynajmu innym osobom.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    To jest wariant siłowy którzy kosztuje dużo czasu, nerwów i dodatkowych pieniędzy.
    Prawo niepotrzebnie i nadmiernie chroni nieuczciwych lokatorów - najemców lokali .
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony