dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    No nic kochani moi!, tak się nakręciłem na Wasze pomysły ze hej, ale finalnie nie podoba się ustawienie tarasu w tamtym miejscu mojej lubej.
    Dobra to żeby już nie tworzyć spamu, ugralem wywalenie magazynku, będziemy mieć szafę narzędziowa za garażem i może jeszcze pomyślę gdzieś nad ulokowaniem skromnego składu na drewno do kominka, nie pomyślałem w sumie o nim wcześniej.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Niech luba się zastanowi czy na tarasie wysiedzi w słoneczny letni dzień?

    takie klimaty można zrobić tylko w zacisznym kąciku między murami:


    Przecież nie zacienisz sobie okna salonu zadaszeniem tarasu bo zimą będzie ciemno w salonie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-08-2021 o 15:58

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bols86

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-192
    Posty
    61

    Domyślnie

    Elfir mi tego musisz nie mowisz, usłyszałem już argumentacje na temat pergoli z możliwością otwierania zadaszenia (automat lub manual).
    Aaa właśnie, wracając do pytania czemu wentylacja grawitacyjna w pomieszczeniu gospodarczym to nie zaleca sie włączania takiego pmieszczenia do obiegu rekuperacji ponieważ w przypadku awarii zanieczyszczone powietrze trafi do obiegu w całym domu, dlatego zaleca się jego oddzielnie - wiem ze są wykrywacze gazu i klapki, ale w sumie to się wiąże chyba z okresowym sprawdzaniem takich czujek.
    Jedna rzecz mnie zmartwiła, w całym domu mamy ogrzewanie podłogowe, natomiast w garażu 2 kaloryfery, chyba zmienię to na podłogówkę już na etapie budowy. Trochę mały offtopic wyszedł, ale mając tutaj w temacie takie grono, aż ciężko nie poradzić się .

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Grzejniki w garażu? Podłogówka? Czytałeś co napisałem o wentylacji grawitacyjnej latem? Chcecie suszyć pranie w kotłowni? Może Elfir ma racje pisząc o poszerzeniu garażu?
    Może jednak etap projektowania się nie zakończył i należało by kilka spraw przemyśleć?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bols86 Zobacz post
    wracając do pytania czemu wentylacja grawitacyjna w pomieszczeniu gospodarczym to nie zaleca sie włączania takiego pmieszczenia do obiegu rekuperacji ponieważ w przypadku awarii zanieczyszczone powietrze trafi do obiegu w całym domu,
    .
    W jaki sposób miałoby trafić jeśli w kotłowni miałbyś wywiew?
    To jest kombinowanie pod górkę, niezgodnie z zaleceniami dotyczącymi funkcjonowania wentylacji mechanicznej zrównoważonej nawiewno-wywiewnej.

    Grzanie garażu - garaż jest ogromnym mostkiem cieplnym w bryle domu. Na dodatek każde otwarcie bramy garażowej momentalnie wychładza wnętrze.


    W każdym razie wykreśl taras z projektu domu - wówczas nie będziesz go musiał robić do odbioru domu. Zbudujesz dom i zobaczysz gdzie najlepiej będzie go umieścić, jak duży i w jakim kształcie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-08-2021 o 18:43

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony